Naši absolventi se rádi vracejí na gymnázium

[22. 11. 2017] | Uveřejnil: administrator

Začátkem listopadu navštívil naši školu letošní absolvent Radim Švábek, v současné době student Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Ruštinářům ve třídách 1. A a V5.A vysvětlil, jak probíhá studium na katedře rusistiky, jaký je systém výuky na VŠ. Těm starším a zkušenějším ruštinářům ukázal názorný fonetický přepis, tedy to, co se zatím na vysoké škole naučil.

Co by to bylo za přednášku bez zpětné vazby, a tak žáci měli možnost písemně se vyjádřit. Uvádím citáty některých: „ Osobně se mi beseda líbila. Připadá mi, že i přesto, že za rok maturuji, tak toho o vysoké škole moc nevím. Informace, které nám náš host podal, byly zajímavé a přiblížily mi život na VŠ.“ Další názor: „ Moc se líbilo, že jsme od něho slyšeli jeho subjektivní názor na studium na vysoké škole, jaké předměty se tam učí. Tím, že byl Radim neformální, sdělil nám i zajímavé informace ze studentského života, které se nám určitě budou hodit.“ A další: „ Bylo vidět, že Radim ví, o čem mluví. Už se vžil do fungování života na univerzitě a vůbec života v Brně.“

Nic lepšího si učitel nepřeje, než aby přednáška nebyla samoúčelná, ale měla dopad na mladé lidi, kteří již vědomě uvažují o studiu na vysoké škole.

Marie Vávrová, organizátorka akce

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »