Naši studenti uspěli na XV. Pražské konferenci slovenských středoškoláků v ČR

[10. 12. 2018] | Uveřejnil: administrator

V pondělí 3. prosince 2018 se uskutečnila XV. Pražská konference slovenských středoškoláků v ČR a jejich hostů pod záštitou velvyslance SR J. E. Petra Weisse Slovensko v Československu. K 100. výročí vzniku Československa.
Uvedené soutěže se zúčastnili všichni studenti semináře JVS 4. A třídy. Výběr tématu a útvaru byl fakultativní. Ze 13 prací bylo pak vybráno 6, jejichž autoři je mohli prezentovat přímo na mezinárodní konferenci. Účastníci jsou uvedeni v abecedním pořadí:
1) Michaela Adameová
2) Jan Franc
3) Nikola Hanáková
4) Michal Kuča
5) Tereza Michálková
6) Martin Mikuš
Jmenovaní studenti pak v časovém úseku deseti minut měli za úkol uvést důvody napsání své práce, co je k tomu vedlo. Soutěž měla dva tematické okruhy:
A/ odbornou část -za nás reprezentovali J.Franc, T.Michálková
B/ uměleckou část – v níž jsme dosáhli vynikajících úspěchů:

1. místo Martin Mikuš
3. místo Michaela Adameová
4. místo Nikola Hanáková

G R A T U L U J E M E !!!
Autor: Marie Vávrová

PŘEKLADATELSKÁ SOUTĚŽ V NĚMECKÉM JAZYCE

[1.12.2021]

Vyučující předmětového týmu německého jazyka vyhodnotily výsledky školního kola překladatelské soutěže. Po složitém rozhodování se vítězkou stala Markéta Malá, druhé místo obsadil Kryštof Klvaňa. Děkujeme všem účastníkům za velmi dobrou práci a blahopřejeme postupujícím do … pokračovat »