Gymnázium Hranice je zapojeno do mezinárodního projektu ERASMUS+

[14. 07. 2018] | Uveřejnil: administrator

Gymnázium Hranice je zapojeno do mezinárodního projektu ERASMUS+ s názvem „Otevři své technologické dovednosti“, do kterého jsou zapojeny kromě naší školy také Gymnázium Slovenske Konjice (Šolski center Slovenske Konjice-Zreče) ze Slovinska a dále Gymnázium Eugena Kumičica z Opatije v Chorvatsku, koordinátorem je pak slovinská škola. Projekt bude probíhat v období 24 měsíců od 1. 9. 2018 do 31. 8. 2020. Naše škola obdrží celkem 17 905 EUR na úhradu zejména výměnných pobytů žáků a učitelů ve Slovinsku a Chorvatsku (ze čtyř plánovaných schůzek žáků se jedna uskuteční v Hranicích), dále na řízení projektu a zakoupení nezbytných didaktických pomůcek pro realizaci projektu.

Cílem je zlepšení dovedností v oblasti informatiky, digitálních dovedností a matematických schopností žáků, dále pak důraz na rozvoj empatie, schopnost dorozumět se v mateřském a cizím jazyce a v neposlední řadě také na porozumění kulturním odlišnostem a podporu neformálního vzdělávání žáků a učitelů.

Věříme, že projekt se stane významným doplněním vzdělávací nabídky naší školy žáků a učitelům v příštím dvouletém období.

Radovan Langer

Obsah projektu je blíže popsán na této stránce projektu.

Zvýšení ceny obědů

[14.05.2020]

Oznámení pro žáky a rodiče oznamujeme Vám, že Školní jídelna, tř. 1. máje 358, Hranice zvyšuje od 1. 6. 2020 ceny obědů takto: žáci 11 – 14 let                             26,- Kč žáci 15 let a více                          … pokračovat »

Online výstava studentských prací žáků Gymnázia Hranice 2020