Gymnázium Hranice je zapojeno do mezinárodního projektu ERASMUS+

[14. 07. 2018] | Uveřejnil: administrator

Gymnázium Hranice je zapojeno do mezinárodního projektu ERASMUS+ s názvem „Otevři své technologické dovednosti“, do kterého jsou zapojeny kromě naší školy také Gymnázium Slovenske Konjice (Šolski center Slovenske Konjice-Zreče) ze Slovinska a dále Gymnázium Eugena Kumičica z Opatije v Chorvatsku, koordinátorem je pak slovinská škola. Projekt bude probíhat v období 24 měsíců od 1. 9. 2018 do 31. 8. 2020. Naše škola obdrží celkem 17 905 EUR na úhradu zejména výměnných pobytů žáků a učitelů ve Slovinsku a Chorvatsku (ze čtyř plánovaných schůzek žáků se jedna uskuteční v Hranicích), dále na řízení projektu a zakoupení nezbytných didaktických pomůcek pro realizaci projektu.

Cílem je zlepšení dovedností v oblasti informatiky, digitálních dovedností a matematických schopností žáků, dále pak důraz na rozvoj empatie, schopnost dorozumět se v mateřském a cizím jazyce a v neposlední řadě také na porozumění kulturním odlišnostem a podporu neformálního vzdělávání žáků a učitelů.

Věříme, že projekt se stane významným doplněním vzdělávací nabídky naší školy žáků a učitelům v příštím dvouletém období.

Radovan Langer

Obsah projektu je blíže popsán na této stránce projektu.

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »