Gymnázium Hranice je zapojeno do mezinárodního projektu ERASMUS+

[14. 07. 2018] | Uveřejnil: administrator

Gymnázium Hranice je zapojeno do mezinárodního projektu ERASMUS+ s názvem „Otevři své technologické dovednosti“, do kterého jsou zapojeny kromě naší školy také Gymnázium Slovenske Konjice (Šolski center Slovenske Konjice-Zreče) ze Slovinska a dále Gymnázium Eugena Kumičica z Opatije v Chorvatsku, koordinátorem je pak slovinská škola. Projekt bude probíhat v období 24 měsíců od 1. 9. 2018 do 31. 8. 2020. Naše škola obdrží celkem 17 905 EUR na úhradu zejména výměnných pobytů žáků a učitelů ve Slovinsku a Chorvatsku (ze čtyř plánovaných schůzek žáků se jedna uskuteční v Hranicích), dále na řízení projektu a zakoupení nezbytných didaktických pomůcek pro realizaci projektu.

Cílem je zlepšení dovedností v oblasti informatiky, digitálních dovedností a matematických schopností žáků, dále pak důraz na rozvoj empatie, schopnost dorozumět se v mateřském a cizím jazyce a v neposlední řadě také na porozumění kulturním odlišnostem a podporu neformálního vzdělávání žáků a učitelů.

Věříme, že projekt se stane významným doplněním vzdělávací nabídky naší školy žáků a učitelům v příštím dvouletém období.

Radovan Langer

Obsah projektu je blíže popsán na této stránce projektu.

Mikulášský turnaj 2021

[5.12.2021]

Dne 3.12. proběhl na naší škole tradiční Mikulášský turnaj ve volejbalu. Utkání mezi jednotlivými týmy byly velmi vyrovnané a napínavé. Členové vítězného družstva se mohou po celý školní rok pyšnit titulem Mistr gymnázia. Za své … pokračovat »

Ples gymnázia – změna termínu

[4.12.2021]

Na základě nejasné situace okolo pořádání kulturních a společenských akcí se ruší tradiční maturitní ples, který se měl konat v sobotu 29. ledna 2022. Nový termín je stanoven na sobotu 26. března 2022.

Druhé místo v krajském kole Chemické olympiády

[3.12.2021]

V pátek 3.prosince se konalo Krajské kolo chemické olympiády kategorie A, na základě úspěšného řešení školního kola si zajistila postup Klára Pavelková ze třídy V6.A. Letošní 58. ročník byl realizován prezenční formou na Univerzitě Palackého … pokračovat »

PIŠKVORKY a 5. místo