Ocenění pro žáky hranického gymnázia

[28. 11. 2013] | Uveřejnil: gym-admin

P1040871Studenti hranického gymnázia se zapojili do celoročního programu Zbrašovských aragonitových jeskyní spojeného s kulatým výročím sta let od jejich objevení, nejen jako posluchači přednášek v Zámeckém klubu, ale také aktivní účastí ve výtvarné soutěži „Zbrašovské aragonitové jeskyně v Teplicích nad Bečvou“, pořádanou hranickou radnicí, Správou ZAJ a DDM Hranice.

V průběhu září a října se danou tematikou zabývala třída V2.A, která spadala do II.kategorie (žáci 6.- 9. tříd). Studenti byli omezeni pouze formátem, techniku si volili sami. Práce pěti z nich, Barbory Krucinové, Terezy Pecníkové, Michaely Tučkové, Maxmiliána Hejla a Martina Klvani, pak úspěšně reprezentovaly školu v samotné soutěži.

Poslední dva jmenovaní obsadili nejvyšší příčky ve své kategorii. Martin Klvaňa 1. místo malbou „Koblihová síň“ a Maxmilián Hejl 2. místo kresbou „Turecký hřbitov“. Všechny práce zaslané do soutěže byly k vidění minulý týden ve dvoraně hranického zámku.

Ludmila Malá

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »