Ocenění pro žáky hranického gymnázia

[28. 11. 2013] | Uveřejnil: gym-admin

P1040871Studenti hranického gymnázia se zapojili do celoročního programu Zbrašovských aragonitových jeskyní spojeného s kulatým výročím sta let od jejich objevení, nejen jako posluchači přednášek v Zámeckém klubu, ale také aktivní účastí ve výtvarné soutěži „Zbrašovské aragonitové jeskyně v Teplicích nad Bečvou“, pořádanou hranickou radnicí, Správou ZAJ a DDM Hranice.

V průběhu září a října se danou tematikou zabývala třída V2.A, která spadala do II.kategorie (žáci 6.- 9. tříd). Studenti byli omezeni pouze formátem, techniku si volili sami. Práce pěti z nich, Barbory Krucinové, Terezy Pecníkové, Michaely Tučkové, Maxmiliána Hejla a Martina Klvani, pak úspěšně reprezentovaly školu v samotné soutěži.

Poslední dva jmenovaní obsadili nejvyšší příčky ve své kategorii. Martin Klvaňa 1. místo malbou „Koblihová síň“ a Maxmilián Hejl 2. místo kresbou „Turecký hřbitov“. Všechny práce zaslané do soutěže byly k vidění minulý týden ve dvoraně hranického zámku.

Ludmila Malá

Vydání výpisů vysvědčení