Odborná přednáška o nemoci AIDS – V1.A, V2.A

[15. 12. 2017] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

V ČR stále roste počet HIV pozitivních lidí. Tito lidé jsou vyřazeni ze společnosti, ztrácí zaměstnání, prožívají beznaděj. Nemocní prožívají dlouhodobé bolesti, často je opouštějí rodinní příslušníci a přátelé. Léčba nevyléčitelně nemocných je velmi nákladná. Náklady na lékařskou péči jsou nesrovnatelně vyšší než náklady vynaložené na prevenci. AIDS už není jen nemoc homosexuálů a lidí, kteří si nitrožilně aplikují drogy. HIV se šíří skrze sexuální vztahy. Postiženi jsou většinou mladí lidé. Mladým lidem v České republice jen málokdo předkládá odpovědnost za vztahy, které navazují.

Přednáška seznámila žáky z tříd V1.A a V2.A nejenom s problematikou nemoci AIDS, ale částečně i s drogovou závislostí a  sexuálním životem.  Lektor Tomáš Řehák celou přednášku poutavě, vtipně a srozumitelně odprezentoval dne 13.12.2017 na našem gymnáziu.

Letní škola Badatele – UP Olomouc

[3.07.2021]

3.–9. července 2021 Přírodovědecká fakulta UP, 17. listopadu 12, Olomouc Letní škola Badatele nabízí studentům všech typů středních škol získat nové znalosti a zajímavé zkušenosti z oblasti přírodních věd. Témata povedou zkušení odborníci z oblasti … pokračovat »

Vydání vysvědčení za školní rok 2020/2021