Office365.com – návod na práci v Teams

[18. 02. 2021] | Uveřejnil: administrator

Přihlášení do Office365.com
Otevřete internetový prohlížeč a zadejte adresu office365.com
Vpravo nahoře najdete ikonu panáčka v kolečku, nebo text Přihlásit se.

Kliknutím na panáčka se Vám zobrazí přihlašovací okna.
Do prvního vložíte uživatelské jméno: jmenodosite@gymhranice.cz
Do druhého heslo: heslo do sítě

Nyní jste na Domovské stránce Office365. Vlevo vidíte svislý panel nástrojů, kde můžete otevřít libovolnou aplikaci.
Vlevo nahoře je také ikona „9teček“, která je vždy viditelná, a přes kterou můžete také otevřít libovolnou aplikaci.

Spusťte aplikaci Teams
Na svislé liště najděte tlačítko Týmy (3. shora).
Klikněte na něj jednou nebo dvakrát a uvidíte své týmy (1 tým třídy, 2 týmy jazyků a týmy pro semináře popřípadě pro informatiku).

Kliknutím na dlaždici se tým otevře. Pro jednotlivé předměty jsou zřízeny Kanály. Aktivitu v kanálu poznáte podle malého čísla v červeném kolečku.

Kliknete-li na název kanálu otevře se společný chat pro Vaši třídu a Vašeho učitele v daném předmětu.
Dole tlačítkem „Nová konverzace“ můžete začít psát text, který uvidí všichni členové. Text odešlete pomocí vlaštovky vpravo dole nebo Enterem.

V kanále také budete vyzváni k připojení na Videokonferenci daného předmětu. Objeví se velký černý obdélník s tlačítkem „Připojit se“, načte se okno pro videokonferenci, které vás bude informovat o zapnutém mikrofonu a videokameře a ještě jednou musíte potvrdit tlačítko „Připojit se“.


Přehled Videokonferencí uvidíte ve vašem Kalendáři. Ten najdete na svislé liště vlevo pod Týmy.

V každém kanále najdete také zadané Domácí úlohy nebo testy. Kliknutím na tlačítko „Zobrazit zadání“ pod každou DÚ se otevře zadání úlohy spolu s přiloženými dokumenty.

Pokud je v zadání DÚ přiložený dokument, stačí na něj kliknout 1x myší.
Hned se otevře nebo se nabídne ke stažení.

Pokud se po otevření nahoře objeví sada nástrojů Word, stačí jen dokument vyplnit, je sdílený s Vaším učitelem. Nic nemusíte ukládat, jen stisknete vpravo nahoře zavřít a vše bude uloženo.

Pokud bude třeba přiložit fotografii vaší domácí úlohy, pak pod zadáním DÚ je malá zelená sponka na připojení dokumentu. Na závěr stiskněte v pravo nahoře tlačítko „Odevzdat“. Tím se DÚ odešle učiteli.

Pokud do mobilu naistalujete bezplatnou verzi Teams, pak připojení fotek můžete dělat přímo z mobilu.

Pro soukromý rozhovor mezi Vámi a kýmkoliv ve škole si klikněte na záložku Chat nad záložkou Týmy. Po kliknutí na ikonku tužky se objeví řádek Komu:. Zde začněte psát jméno osoby a objeví se nabídka studentů a učitelů. Vyberte si a dole napište konverazi. Odešlete Enterem nebo vlaštovkou.

Přehled všech domácích úloh a testů najdete v každém týmu v obecném kanále nahoře pod odkazem „Zadání“. Odtud také pomocí kliknutí můžete vstupovat do zadání domácích úloh.

Aktuality

Mikulášský turnaj 2021

[5.12.2021]

Dne 3.12. proběhl na naší škole tradiční Mikulášský turnaj ve volejbalu. Utkání mezi jednotlivými týmy byly velmi vyrovnané a napínavé. Členové vítězného družstva se mohou po celý školní rok pyšnit titulem Mistr gymnázia. Za své … pokračovat »

Ples gymnázia – změna termínu

[4.12.2021]

Na základě nejasné situace okolo pořádání kulturních a společenských akcí se ruší tradiční maturitní ples, který se měl konat v sobotu 29. ledna 2022. Nový termín je stanoven na sobotu 26. března 2022.    

Druhé místo v krajském kole Chemické olympiády

[3.12.2021]

V pátek 3.prosince se konalo Krajské kolo chemické olympiády kategorie A, na základě úspěšného řešení školního kola si zajistila postup Klára Pavelková ze třídy V6.A. Letošní 58. ročník byl realizován prezenční formou na Univerzitě Palackého … pokračovat »

PIŠKVORKY a 5. místo

[2.12.2021]

V úterý 30. listopadu se konalo regionální (kraj Olomoucký + Moravskoslezský + Zlínský) kolo olympiády v piškvorkách, kam po předchozím triumfu v oblastním kole postoupil i tým z našeho gymnázia, a to ve složení: Tereza … pokračovat »