Olomoucká argubitka – 3. místo pro Vaška a Jakuba z V6.A

[16. 12. 2019] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Během posledního listopadového pátečního rána vyrážíme s Jakubem Lehkým směr Olomouc. Celou cestu věnujeme hledání informací a psychické přípravě na úplně novou zkušenost.

O co se vůbec jedná? Přihlásili jsme se na ,,Olomouckou argubitku“, kterou pořádá Česká debatní společnost. Jak název napovídá, jedná se o soutěž, která prověří vaše argumentační dovednosti a schopnost debatovat.

Máme zadaná tři témata, na která bychom si měli připravit fakta a o nichž budeme diskutovat. Těmi jsou: ,,Mělo by lidstvo přestat hledat mimozemský život“, ,,Měly by být hračky ve tvaru zbraní zakázány“ , ,,Měly by mezinárodní společenství zakročit v Turecku“.

Nečekaně, naše příprava byla velice vlažná. I přes tuto komplikaci jsme schopni ve vlaku vytvořit a nalézt silné argumenty, podložené různými studiemi. Proto, plni sebevědomí a také vzrušení z neznámého, svižně hledáme objekt, kde se má celá soutěž odehrát.

Jakmile dorazíme na místo, jsme zděšeni. Potkáváme spoustu lidí s hustě popsanými stohy papíru. Smutně se podívám na svůj papír. Jeden.

Organizátoři mě ale naštěstí nenechají bloudit dlouho v negativních myšlenkách, protože velice brzo onu soutěž spouští.

Celé to probíhá ve třech kolech, každé kolo má jedno téma, vždy diskutují tři týmy najednou (buď kladně, nebo záporně – podle toho, co si vylosovali). Je zde celkem osmnáct týmů, ale týmy se točí překvapivě svižně. Je to zásluhou systému, který zajišťuje jejich rychlé střídání a dává jim maximálně 4 minuty na všechny argumenty a reakce.

Celkem úspěšně se probíjíme každým kolem. Během toho jsme získali dvakrát první místo v daném tématu, a to i přesto, že jsme se jednou nechali unést a že jsme místo závěrečného přednesení všech argumentů stále reagovali na ostatní týmy.

Nakonec jsme skončili na krásném třetím místě, což nás velice příjemně překvapilo. Soutěž jsme si užili, chystáme se na další a všem, kdo toto čtou, doporučujeme, ať se také zúčastní.

Václav Macháček a Jakub Lehký

Sdílet článek na facebooku

Aktuality

!!! Důležité – postup přihlášení na videokonferenci pro studenty

[20.10.2020]

Takto vypadá naplánovaná schůzka v Týmu, v kanálu přemětu. Tímto modrým obdélníkem s tlačítkem „Připojit se|“ vás vyučující vyzve k připojení ke schůzce, kterou zahájil. Připojujete se pouze ve Vašich týmech, v konkrétních kanálech. Kalendář … pokračovat »

Gymnázium Hranice pokračuje v projektu Erasmus+ On-line

[19.10.2020]

Naše škola se již mnoho let pravidelně zapojuje do evropských projektů. Jeden z našich posledních projektů s názvem„Open It!“stále probíhá. I když do jeho průběhu nepříjemně zasáhlo období coronavirové infekce, studenti i učitelé pokračují v … pokračovat »

Jídelna Šromotovo

[14.10.2020]

Vedoucí Jídelny ZŠ Šromotovo oznamuje, že všechny obědy pro žáky gymnázia byly dnes ráno odhlášeny. Žáci mají možnost si je znovu objednat telefonicky u vedoucí jídelny. Vzhledem k distanční výuce lze odebírat obědy za dotovanou … pokračovat »

Office365.com – návod na práci v Teams

[11.10.2020]

Přihlášení do Office365.com Otevřete internetový prohlížeč a zadejte adresu office365.com Vpravo nahoře najdete ikonu panáčka v kolečku, nebo text Přihlásit se. Kliknutím na panáčka se Vám zobrazí přihlašovací okna. Do prvního vložíte uživatelské jméno: jmenodosite@gymhranice.cz … pokračovat »