Olympiáda v piškvorkách

[22. 11. 2021] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Ve středu 17. listopadu se konalo oblastní kolo olympiády v piškvorkách, do které vyslalo i naše gymnázium tým, a to ve složení: Tereza Zápotocká, Filip Kúdelka, Lukáš Zeman (4. A), Kryštof Klvaňa a Ondřej Kopecký (V6. A).  Stejně jako v minulých letech mělo i tentokrát vše proběhnout standardní prezenční cestou formou turnaje v krajském městě. Jen pár dní před plánovaným termínem konání bylo však kvůli epidemiologické situaci rozhodnuto o přesunu turnaje do online prostoru. Každý tak svá kola proti soupeřům odehrál připojený k danému hernímu serveru z domova ze svého počítače. Všechny překvapilo, jak vše dobře a hladce proběhlo. Spojení nepadalo, zápasy probíhaly rychle a svižně a všichni se připojovali včas.

V  konkurenci celkem 22 týmů z celého kraje se turnaj velmi vydařil, náš hranický tým se totiž umístil první a s přehledem si zajistil postup do další fáze celé olympiády, která proběhne v následujících týdnech.

Jako celek je olympiáda v piškvorkách precizně zorganizovaná akce, které se rozhodně stojí za to zúčastnit, a v níž má naše gymnázium dlouholetou tradici, jež snad bude pokračovat i v letech následujících.

Kryštof Klvaňa

Aktuality

PŘEKLADATELSKÁ SOUTĚŽ V NĚMECKÉM JAZYCE

[1.12.2021]

Vyučující předmětového týmu německého jazyka vyhodnotily výsledky školního kola překladatelské soutěže. Po složitém rozhodování se vítězkou stala Markéta Malá, druhé místo obsadil Kryštof Klvaňa. Děkujeme všem účastníkům za velmi dobrou práci a blahopřejeme postupujícím do … pokračovat »

Bobřík informatiky kategorie Senior – postup do ústředního kola

[29.11.2021]

V listopadu proběhla na naší škole celonárodní soutěž Bobřík informatiky, rozvíjející algoritmické myšlení. V kategorii Senior navazují na toto kolo ještě kola ústřední, která proběhnou 3. února 2022 vždy na vybrané škole v každém ze … pokračovat »

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ ŠKOLNÍHO KOLA PŘEKLADATELSKÉ SOUTĚŽE V ANGLIČTINĚ

[29.11.2021]

Předmětový tým angličtiny děkuje všem účastníkům listopadového školního kola překladatelské soutěže za velmi zajímavé a mnohdy inspirativní čtení přeloženého uměleckého a odborného textu. Do fakultního kola FFUPOL, které se koná 4. ledna 2022 v Olomouci, … pokračovat »

MEZINÁRODNÍ ONLINE SOUTĚŽ BEST V ANGLIČTINĚ

[29.11.2021]

V pátek 26. listopadu 2021 se devatenáct našich žáků zúčastnilo mezinárodní online soutěže BEST v angličtině www.bestinenglish.org. Podstatou soutěže je, že se účastníci zaregistrují, spustí soutěžní zadání na stránce organizátora soutěže a pracují 60 minut … pokračovat »