Online návštěva termojaderného fúzního reaktoru – tokamak

[23. 04. 2020] | Uveřejnil: administrator

Vážení,

rádi bychom Vám a Vašim studentům nabídli možnost online navštívit termojaderný fúzní reaktor – tokamak Golem, který provozuje Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI). Průvodcem bude Vojtěch Svoboda z katedry fyziky FJFI, který je hlavním vedoucím tohoto zařízení.

Online návštěva s přednáškou se uskuteční už tento čtvrtek 23. dubna 2020 od 10.00 hodin na Facebooku Jaderky.

Chystáme také další videopřenosy – z těch nejbližších to bude představení štěpného jaderného reaktoru VR-1 Vrabec a laboratoří katedry jaderné chemie.

Předem děkujeme za Váš zájem i předání informace o akci Vašim studentům.

Přeji hezký den.

Magdaléna Cubrová

Mob.: 602 842 669

Oddělení komunikace a PR

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská

České vysoké učení technické v Praze

Břehová 7, 115 19 Praha 1

Mikulášský turnaj 2021

[5.12.2021]

Dne 3.12. proběhl na naší škole tradiční Mikulášský turnaj ve volejbalu. Utkání mezi jednotlivými týmy byly velmi vyrovnané a napínavé. Členové vítězného družstva se mohou po celý školní rok pyšnit titulem Mistr gymnázia. Za své … pokračovat »

Ples gymnázia – změna termínu

[4.12.2021]

Na základě nejasné situace okolo pořádání kulturních a společenských akcí se ruší tradiční maturitní ples, který se měl konat v sobotu 29. ledna 2022. Nový termín je stanoven na sobotu 26. března 2022.

Druhé místo v krajském kole Chemické olympiády

[3.12.2021]

V pátek 3.prosince se konalo Krajské kolo chemické olympiády kategorie A, na základě úspěšného řešení školního kola si zajistila postup Klára Pavelková ze třídy V6.A. Letošní 58. ročník byl realizován prezenční formou na Univerzitě Palackého … pokračovat »

PIŠKVORKY a 5. místo