Ostrava 2012

[27. 06. 2012] | Uveřejnil: gym-admin

Exkurze V5.B po stopách neřesti

Dne 7.5.2012 se třída V5.B zúčastnila exkurze v Ostravě s poněkud kontroverzním názvem Ostrava – město neřestí. Příjezd do severomoravské metropole proběhl dle plánu a po malém nedorozumění s ostravským informačním centrem studenti začali svou prohlídku „nemravností“ na radniční věžní rozhledně. Opravdu milým překvapením byl velice kvalitní průvodce, který svým výkladem, který zpestřoval jednou zajímavostí za druhou, dokázal všechny zaujmout.

Po vydařeném začátku na ostravské radnici, ke kterému patřilo i zabloudění v 13km labyrintu chodeb, se všichni společně vydali na procházku městem, během které se dověděli téměř vše o historii i současnosti Ostravy snad ze všech možných hledisek.

A neřesti? To byly příběhy zaniklých hospod a nevěstinců, kde horníci často utratili všechny své těžce vydělané peníze…

Exkurze byla zakončena na pověstné Stodolní ulici rozchodem a individuálním programem, do kterého mohla být zahrnuta i jiná (pro někoho) neřest – nakupování.

!!! Důležité – postup přihlášení na videokonferenci pro studenty

[20.10.2020]

Takto vypadá naplánovaná schůzka v Týmu, v kanálu přemětu. Tímto modrým obdélníkem s tlačítkem „Připojit se|“ vás vyučující vyzve k připojení ke schůzce, kterou zahájil. Připojujete se pouze ve Vašich týmech, v konkrétních kanálech. Kalendář … pokračovat »

Gymnázium Hranice pokračuje v projektu Erasmus+ On-line