Posezení u samovaru V6.A a 4.A

[13. 01. 2017] | Uveřejnil: administrator

V pátek třináctého ledna se opět konalo POSEZENÍ U SAMOVARU. Ruštináři z maturitních tříd tak měli možnost připomenout si tradice ruských Vánoc, Nového roku a pak podle juliánského kalendáře ten den oslavit „starý Nový rok“. 13. ledna Rusové chodí do práce, ale večer se scházejí s přáteli, připravují slavnostní jídlo a společně s nimi slaví. Studenti učící se ruský jazyk se sešli dopoledne ve vyzdobené třídě, nechyběly typické ruské předměty, jako např. „matrjoški“, dřevěné nádobí – „chochloma“ a nezbytný samovar. Vyzkoušeli si, jak chutná pravý ruský silný čaj a jak se správně připravuje. Celkovou kulinárii doplnily pirožky plněné třemi druhy náplní. Ale i studentky připravily své umění pekařské, a to velmi chutná medová kolečka. Ostatně med byla pochutina, kterou Rusové sladili čaj, cukr byl v dřívějších dobách jen pro bohaté.

Zbývá než dodat, aby všechny informace, nabyté na výše uvedené akci, uměli maturanti uplatnit u ústní maturitní zkoušky z ruského jazyka.

Marie Vávrová, organizátorka akce

Pololetní prázdniny

[29.01.2021]

Zveřejnění kritérií přijímacího řízení pro školní rok 2021/2022

[29.01.2021]

Kritéria přijímacího řízení budou zveřejněna 29.1. 2020.

Vydání výpisů z vysvědčení za 1. pololetí

[28.01.2021]