Pravoslavné Vánoce

[8. 01. 2019] | Uveřejnil: administrator

Pravoslavné Vánoce
Jako každým rokem, tak i letos začátkem ledna si ruštináři na gymnáziu připomněli pravoslavné Vánoce. Skupina maturantů ze třídy V6. A tak poseděla u samovaru naposledy. V květnu je čeká maturitní zkouška a pro osm z nich i z jazyka ruského.
Na stole tradičně nechyběly artefakty ruské kultury: samovar, dřevěné figurky i barevné nádobí. Nezbývá než popřát maturantům k úspěšnému složení maturitní zkoušky rčení „Ни пуха, ни пера.“
Marie Vávrová, ruštinářka

PŘEKLADATELSKÁ SOUTĚŽ V NĚMECKÉM JAZYCE

[1.12.2021]

Vyučující předmětového týmu německého jazyka vyhodnotily výsledky školního kola překladatelské soutěže. Po složitém rozhodování se vítězkou stala Markéta Malá, druhé místo obsadil Kryštof Klvaňa. Děkujeme všem účastníkům za velmi dobrou práci a blahopřejeme postupujícím do … pokračovat »