Přednáška o světových náboženstvích

[20. 03. 2018] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Dne 20. 03. 2018 na našem gymnáziu působil pan Radek Hejret, který pro třídy V3.A, 1.A a společenskovědní seminář třetích ročníků, připravil poutavou přednášku o světových náboženstvích. Tříhodinová přednáška pro každou třídu kladla důraz na porovnání judaismu, křesťanství a islám.

Interaktivní lekce primární prevence měla přibližně tuto osnovu:

• evokační brainstormingová aktivita – lístečková metoda
  • tvorba skupinové myšlenkové mapy a následná práce s ní
  • definice náboženství, důležitost svobody víry a vyznání, zákon č. 3/2002 Sb. o svobodě náboženského vyznání a postavení církví a náboženských společností, hlavní pojmy a definice z § 2
  • hlavní směry v náboženství
  • východní a západní tradice a rozdíly mezi nimi
  • stručný popis pěti hlavních známých náboženských směrů s využitím časové osy a mapy světa
  • detailnější popis judaismu, křesťanství a islámu s využitím zdrojové literatury, příkladů z historie, hodnotových vzorů a symbolů
  • srovnání judaismu, křesťanství a islámu
  • nebezpečí náboženských sekt – hlavní rysy náboženských sekt

Věříme, že se studentům přednáška líbila a obohatila jejich znalosti z náboženství. Děkujeme panu Hejretovi za milou návštěvu a těšíme se na další spolupráci.

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »