Přednáška o světových náboženstvích

[20. 03. 2018] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Dne 20. 03. 2018 na našem gymnáziu působil pan Radek Hejret, který pro třídy V3.A, 1.A a společenskovědní seminář třetích ročníků, připravil poutavou přednášku o světových náboženstvích. Tříhodinová přednáška pro každou třídu kladla důraz na porovnání judaismu, křesťanství a islám.

Interaktivní lekce primární prevence měla přibližně tuto osnovu:

• evokační brainstormingová aktivita – lístečková metoda
  • tvorba skupinové myšlenkové mapy a následná práce s ní
  • definice náboženství, důležitost svobody víry a vyznání, zákon č. 3/2002 Sb. o svobodě náboženského vyznání a postavení církví a náboženských společností, hlavní pojmy a definice z § 2
  • hlavní směry v náboženství
  • východní a západní tradice a rozdíly mezi nimi
  • stručný popis pěti hlavních známých náboženských směrů s využitím časové osy a mapy světa
  • detailnější popis judaismu, křesťanství a islámu s využitím zdrojové literatury, příkladů z historie, hodnotových vzorů a symbolů
  • srovnání judaismu, křesťanství a islámu
  • nebezpečí náboženských sekt – hlavní rysy náboženských sekt

Věříme, že se studentům přednáška líbila a obohatila jejich znalosti z náboženství. Děkujeme panu Hejretovi za milou návštěvu a těšíme se na další spolupráci.

Bobřík informatiky – vyhodnocení

[22.11.2020]

V době 16. -20. 11. 2020 se žáci naší školy zapojili do internetové soutěže Bobřík informatiky. Soutěž se uskutečnila online a žáci soutěžili ve třech kategoriích Kadet, Junior a Senior. Do kategorie Kadet se zapojilo … pokračovat »

Matematický klokan 2020 – vyhodnocení