Přednáška pro ruštináře

[2. 10. 2017] | Uveřejnil: administrator

Přednáška pro ruštináře

V pátek 29. září navštívila naši školu paní prof. Věra Mikulcová ze Střední pedagogické školy v Přerově, jež ruštinářům třídy V5.A udělala přednášku o svém prázdninovém putování do Ruska.
Nejprve zmínila zastávku v bývalém hlavním městě Ruska Sankt-Petěrburgu. Uvedla největší jeho památky: Ermitáž, Mariinské divadlo, Něvský prospekt, Palácové náměstí a další.
Poté následoval let do Murmanska, přístavu, jenž nikdy nezamrzá. Odtud pak dvanáctihodinová cesta vlakem směr – Solovecké ostrovy (zkráceně Solovky). Zasvěcení vědí, že to bylo místo pracovních táborů ruských politických vězňů, synonymum strachu, bezmoci, konce života…Běžně užívaný název je gulag, ten se později změnil ve vězení a to pak bylo zrušeno.
V současné době se ostrovy staly nejen častým cílem pravoslavných poutníků (na ostrově se nachází významný klášter), ale i turistů z celého světa.
Škoda, že vyučovací hodina má jen 45 minut, studenti by zajisté déle poslouchali poutavé vyprávění zkušené turistky.

Zapsala Marie Vávrová, ruštinářka třídy V5.A

Státní svátek

[28.09.2020]

Jednání hlavního výboru SRPG 15.00

[22.09.2020]

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy