Překladatelská soutěž v Olomouci – fakultní kolo

[30. 01. 2019] | Uveřejnil: administrator

Překladatelská soutěž v Olomouci – fakultní kolo

Dne 18. prosince 2018 se konalo fakultní kolo překladatelské soutěže středoškoláků na FF UP v Olomouci. Nutno předeslat, že do uvedeného kola se nominovali studenti ze školního kola. Z naší školy se účastnili studenti v oblasti anglického a ruského jazyka, v celkovém počtu pěti studentů. Jedna studentka dokonce soutěžila v obou jazycích.
Do anglického překladu postoupily dívky ze třídy V5. A, a to: Klára Kučerová, Kristýna Raimerová a Helena Smrčková. Ruskou sekci zastupovali jmenovaní žáci: Kateřina Hrazdilová, Kristýna Raimerová, obě ze třídy V5. A, a Vojtěch Dohnal ze třídy V6. A.
29. ledna 2019 byli výše uvedení studenti pozváni na vyhlášení výsledků. Na filozofické fakultě byli rozděleni podle předmětů a v jednotlivých posluchárnách jim pedagogové dali zpětnou vazbu překladu, náležitě vysvětlili lexikální, syntaktické nebo interferenční chyby. Tato pasáž úterního dopoledne byla velmi přínosná a studenti ji kladně hodnotili. Dostali i rady, jak pracovat s překladem v budoucnosti.
Naše škola zaznamenala úspěch, jmenovitě byl oceněn překlad z ruštiny do češtiny studentky Kateřiny Hrazdilové. Katka obdržela čestné uznání, všichni studenti byli pochváleni za výbornou úroveň překladu a dostali drobný dárek.

Autorka článku: Marie Vávrová

Mikulášský turnaj 2021

[5.12.2021]

Dne 3.12. proběhl na naší škole tradiční Mikulášský turnaj ve volejbalu. Utkání mezi jednotlivými týmy byly velmi vyrovnané a napínavé. Členové vítězného družstva se mohou po celý školní rok pyšnit titulem Mistr gymnázia. Za své … pokračovat »

Ples gymnázia – změna termínu

[4.12.2021]

Na základě nejasné situace okolo pořádání kulturních a společenských akcí se ruší tradiční maturitní ples, který se měl konat v sobotu 29. ledna 2022. Nový termín je stanoven na sobotu 26. března 2022.

Druhé místo v krajském kole Chemické olympiády

[3.12.2021]

V pátek 3.prosince se konalo Krajské kolo chemické olympiády kategorie A, na základě úspěšného řešení školního kola si zajistila postup Klára Pavelková ze třídy V6.A. Letošní 58. ročník byl realizován prezenční formou na Univerzitě Palackého … pokračovat »

PIŠKVORKY a 5. místo