Překladatelská soutěž v Olomouci – fakultní kolo

[30. 01. 2019] | Uveřejnil: administrator

Překladatelská soutěž v Olomouci – fakultní kolo

Dne 18. prosince 2018 se konalo fakultní kolo překladatelské soutěže středoškoláků na FF UP v Olomouci. Nutno předeslat, že do uvedeného kola se nominovali studenti ze školního kola. Z naší školy se účastnili studenti v oblasti anglického a ruského jazyka, v celkovém počtu pěti studentů. Jedna studentka dokonce soutěžila v obou jazycích.
Do anglického překladu postoupily dívky ze třídy V5. A, a to: Klára Kučerová, Kristýna Raimerová a Helena Smrčková. Ruskou sekci zastupovali jmenovaní žáci: Kateřina Hrazdilová, Kristýna Raimerová, obě ze třídy V5. A, a Vojtěch Dohnal ze třídy V6. A.
29. ledna 2019 byli výše uvedení studenti pozváni na vyhlášení výsledků. Na filozofické fakultě byli rozděleni podle předmětů a v jednotlivých posluchárnách jim pedagogové dali zpětnou vazbu překladu, náležitě vysvětlili lexikální, syntaktické nebo interferenční chyby. Tato pasáž úterního dopoledne byla velmi přínosná a studenti ji kladně hodnotili. Dostali i rady, jak pracovat s překladem v budoucnosti.
Naše škola zaznamenala úspěch, jmenovitě byl oceněn překlad z ruštiny do češtiny studentky Kateřiny Hrazdilové. Katka obdržela čestné uznání, všichni studenti byli pochváleni za výbornou úroveň překladu a dostali drobný dárek.

Autorka článku: Marie Vávrová

Online workshop „Sexuální násilí a kyberšikana“, 3. A, 9.00 – 12.00

[27.05.2021]

Didaktické testy – společná část maturitní zkoušky Matematika M+, určena spádová škola