Preventivní akce na gymnáziu Hranice

[11. 11. 2021] | Uveřejnil: administrator

22.září 2021 proběhla na gymnáziu v Hranicích v rámci prevence negativních jevů beseda a přednáška se strážmistrem p.Šindlerem z městské policie. Žáci třídy V3.A a 1.A se dozvěděli zajímavé informace o trestní zodpovědnosti, o postižitelnosti osob za uchovávání a distribuci návykových látek, o činnosti městské policie ale taky o možnosti použití donucovacích prostředků při zatýkání podezřelých osob. Nedílnou součástí byla i dnes aktuální kyberšikana – pořizování fotek a jiných digitálních záznamů a jejich šíření na sociálních sítích. Účastníci besedy velmi kladně hodnotili jak nové informace o daných jevech, tak i drobný vhled do právního povědomí.

FB: Beseda s městskou policií 22.9.2021
Žáci V3.A a 1.A besedovali na téma – prevence negativních jevů, právní zodpovědnost, kyberšikana.

J.Horký

PŘEKLADATELSKÁ SOUTĚŽ V NĚMECKÉM JAZYCE

[1.12.2021]

Vyučující předmětového týmu německého jazyka vyhodnotily výsledky školního kola překladatelské soutěže. Po složitém rozhodování se vítězkou stala Markéta Malá, druhé místo obsadil Kryštof Klvaňa. Děkujeme všem účastníkům za velmi dobrou práci a blahopřejeme postupujícím do … pokračovat »