Profesor Jindřich Štreit opět na Gymnáziu Hranice

[24. 02. 2016] | Uveřejnil: administrator

Znovu po roce zavítal do naší školy univerzitní profesor Jindřich Štreit. Neskrývá kladný vztah k městu Hranice, kde několikrát vystavoval, uváděl vernisáže a v neposlední řadě přednášel na Gymnáziu Hranice. Vždyť také z této školy vzešel jeho výborný žák Tomáš Pospěch.
Pan profesor připravil pro maturitní třídu V6. B přednášku na téma Vesnice a Drogy. Mistr černobílé fotografie erudovaně komentoval své fotografie, a tak se studenti mohli dozvědět mnohé informace o životě na moravské vesnici v době, kterou sami nezažili, ale fotografie zde zůstala jako důkaz doby.
Nejlepší učení je učení pomocí názornosti, to hlásal už J. A. Komenský. Jak učit o normalizaci než záživnou přednáškou s konkrétními fotografiemi, na nichž jsou zobrazeny atributy bývalého režimu. Beseda splnila svůj účel, o čemž svědčí názory studentů:
„ Pan J. Štreit je neskutečná osobnost, jsem ráda, že jsem měla tu čest jej poznat.“ Nikola Reková
„ Vyčerpávající přednášku ukončily dotazy studentů, na něž pan Štreit ochotně a opět poutavě odpovídal.“ Lenka Hlavová
„Pan Jindřich Štreit je velmi inspirativní člověk, který toho v životě dokázal opravdu mnoho. Ve svých téměř 70 letech stále vyučuje a chystá další výstavy.“ Martina Černá
„Panu Jindřichu Štretovi patří za jeho ochotu strávit s maturujícími studenty chvíli volného času bezpochyby velké díky.“ Radek Macháň

Zorganizovala, fotografovala a napsala Marie Vávrová.

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »