Aktuální informace pro žáky a zákonné zástupce

[9. 10. 2020] | Uveřejnil: Ivo Macháček

Aktuální informace pro žáky a zákonné zástupce

Na základě usnesení vlády č. 408/2020 ze dne 12.10.2020  o přijetí krizového opatření se s platností od 14.10.2020 do 1.11.2020 zakazuje osobní přítomnost na vzdělávání všem studentům Gymnázia, Hranice, Zborovská 293 ve škole. Výuka bude nadále probíhat distanční formou, účast všech žáků na distanční výuce je povinná.

 

Mgr. Macháček Ivo

zástupce ředitele školy

 

 

V návaznosti na usnesení vlády č. 1 s účinností od 12. 10. 2020 do 25. října (včetně) platí na celém území České republiky následující:

  • u středních škol se zakazuje osobní přítomnost žáků a studentů ve školách, výuka po tuto dobu probíhá distančně, účast žáků na distanční výuce je povinná
  • pro nižší stupně víceletých gymnázií (V1.A, V2.A) platí stejný režim jako doposud – probíhá výuka ve škole dle platného rozvrhu a suplování.

Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) při prezenční výuce.

Distanční výuka:

  • výuka bude probíhat přes Office365, konkrétní termíny on-line výuky budou uváděny v kalendáři Office365 pro jednotlivé třídy průběžně (předpokládá se v termínu dle platného rozvrhu)

Stravování žáků:

  • žáci nižšího stupně víceletého gymnázia se mohou stravovat bez omezení, obědy nebyly odhlášeny!
  • žáci ostatních ročníků, u nichž probíhá distanční výuka, mají v jídelnách jednotně obědy odhlášeny, mohou si je samostatně přihlásit, bude jim i nadále poskytnut oběd za dotovanou cenu při dodržení níže uvedených informací:
  • Jídelna Šromotovo – oběd je možno odebrat, není možno jej odebrat do jídlonosičů
  • Jídelna 1.máje – oběd je možno odebrat pouze do jídlonosičů v době od 11.00 – 11.30 hod., oběd nelze konzumovat v jídelně.

Provoz kanceláře školy:

  • úřední hodiny pro veřejnost a žáky pondělí a středa 8.00 – 11.00

26 .- 27. října 2020 – jsou MŠMT  vyhlášeny jako dny volna (neprobíhá ani distanční vzdělávání).

Prosíme všechny žáky a zákonné zástupce, aby sledovali web školy.

Děkujeme.

 

Mgr. Ivo Macháček

zástupce ředitele školy

Sdílet článek na facebooku

Aktuality

!!! Důležité – postup přihlášení na videokonferenci pro studenty

[20.10.2020]

Takto vypadá naplánovaná schůzka v Týmu, v kanálu přemětu. Tímto modrým obdélníkem s tlačítkem „Připojit se|“ vás vyučující vyzve k připojení ke schůzce, kterou zahájil. Připojujete se pouze ve Vašich týmech, v konkrétních kanálech. Kalendář … pokračovat »

Gymnázium Hranice pokračuje v projektu Erasmus+ On-line

[19.10.2020]

Naše škola se již mnoho let pravidelně zapojuje do evropských projektů. Jeden z našich posledních projektů s názvem„Open It!“stále probíhá. I když do jeho průběhu nepříjemně zasáhlo období coronavirové infekce, studenti i učitelé pokračují v … pokračovat »

Jídelna Šromotovo

[14.10.2020]

Vedoucí Jídelny ZŠ Šromotovo oznamuje, že všechny obědy pro žáky gymnázia byly dnes ráno odhlášeny. Žáci mají možnost si je znovu objednat telefonicky u vedoucí jídelny. Vzhledem k distanční výuce lze odebírat obědy za dotovanou … pokračovat »

Office365.com – návod na práci v Teams

[11.10.2020]

Přihlášení do Office365.com Otevřete internetový prohlížeč a zadejte adresu office365.com Vpravo nahoře najdete ikonu panáčka v kolečku, nebo text Přihlásit se. Kliknutím na panáčka se Vám zobrazí přihlašovací okna. Do prvního vložíte uživatelské jméno: jmenodosite@gymhranice.cz … pokračovat »