Aktuální informace pro žáky a zákonné zástupce

[28. 12. 2020] | Uveřejnil: Ivo Macháček

Období od 4. 1. 2021 – 22.1. 2021

Výuka bude probíhat distančním způsobem, dle platného rozvrhu hodin a v časech rozvrhu hodin synchronně nebo asynchronně. Účast všech žáků na distanční výuce je povinná.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zároveň pro základní školy, střední školy, konzervatoře a základní umělecké školy stanovilo 21. a 22. prosinec 2020 jako volné dny podle § 24 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon). To znamená, že pro tyto druhy škol není v tyto dny povinné vzdělávání distančním způsobem podle ustanovení § 184a školského zákona.

Informace k organizaci prezenčního a distančního vzdělávání v týdnu od 14. 12. do 18. 12. 2020:

prezenční vzdělávání: třídy V2.A, V3.A, V4.A, V6.A, 1.A., 2.A, 4.A  – dle platného rozvrhu a suplování

• hudební výchova: bez zpěvu

distanční vzdělávání: třídy  V1.A, V5.A, 3.A.

Informace k organizaci prezenčního a distančního vzdělávání v týdnu od 7. 12. do 11. 12. 2020:

prezenční vzdělávání: třídy V1.A, V2.A, V5.A,  V6.A, 3.A, 4.A – dle platného rozvrhu a suplování

• hudební výchova: bez zpěvu

distanční vzdělávání: třídy  V3.A, V4.A, 1.A, 2.A.

ředitel školy

Informace k organizaci prezenčního a distančního vzdělávání v týdnu od 30.11. do 4.12.2020:

prezenční vzdělávání: třídy 4.A., V6.A  – rozvrh viz suplování, třída V2.A  – výuka dle rozvrhu a suplování

distanční vzdělávání: třídy V1.A, V3.A, V4.A, V5.A, 1.A, 2.A. 3.A

Další informace k organizaci vzdělávání v období 7.-11.12.2020 na Gymnáziu Hranice budou k dispozici na webových stránkách školy v průběhu příštího týdne. (V neděli 29.11.2020 má vláda rozhodnout o platném stupni ze škály 1-5 protiepidemického systému a organizaci prezenčního/distančního vzdělávání v jednotlivých typech škol.)

Opětovné zavedení prezenční výuky na Gymnáziu Hranice

Na základě rozhodnutí Vlády ČR je od středy 25.11.2020 opět povolena osobní přítomnost žáků maturitních tříd 4.A a V6.A ve vyučování.

Tyto třídy budou mít prezenční výuku bez povinně volitelných předmětů – tato vzdělávací oblast se nebude realizovat z důvodu zachování homogenity jednotlivých tříd. O organizaci vzdělávání v této vzdělávací oblasti (PVP) budou žáci 4.A a V6.A informováni ve středu 25.11.2020.

Ostatní třídy mají distanční vzdělávání do odvolání.

Na základě rozhodnutí Vlády ČR je od pondělí 30.11.2020 opět povolena osobní přítomnost žáků 9.tříd ZŠ a odpovídajících tříd nižšího stupně víceletého gymnázia (V2.A) ve vyučování.

Rotačně se střídají ostatní třídy 2.stupně ZŠ a odpovídající úroveň VG (V1.A).

V týdnu od 30.11. do 4.12.2020 se bude prezenčně vzdělávat pouze třída V2.A, třída V1.A bude mít v tomto týdnu i nadále distanční vzdělávání, současně se budou prezenčně vzdělávat maturitní třídy 4.A a V6.A dle bodu 1.

Ostatní třídy mají distanční vzdělávání do odvolání.

V období od 7.12. – 11.12.2020 se bude s třídami V2.A, V6.A a 4.A prezenčně vzdělávat i třída V1.A (střídání / rotace prezenčního a distančního vzdělávání). Ostatní třídy mají distanční vzdělávání do odvolání.

Od zavedení třetího stupně protiepidemického systému (PES) pak nastane rotace prezenční výuky a distančního vzdělávání u ostatních tříd Gymnázia Hranice (V1.A, V3.A, V4.A, V5.A, 1.A, 2.A, 3.A).

O organizaci rotačního způsobu vzdělávání budou žáci školy a zákonní zástupci nezletilých žáků školy s předstihem informováni na webových stránkách školy.