Projekt Erasmus+ s názvem Open it! je ukončen.

[29. 10. 2021] | Uveřejnil: administrator

Escape room
Od 1. 9. 2018 až do 31. 8. 2021 probíhal na naší škole mezinárodní projekt Erasamus+ s názvem Open it!. Na projektu spolupracovali studenti a učitelé tří škol: Gymnázia Hranice, Gymnázia Slovenské Konjice-Zreče ze slovinských Slovenských Konjic a Gymnázia Eugena Kumičića z chorvatské Opatije. Cílem projektu bylo vybudovat únikové hry v prostředí každé školy a pak společnou virtuální únikovou hru s využitím nových počítačových technologií a FabLabu. Studenti tak rozvíjeli kromě digitálních kompetencí, také komunikační dovedností v anglickém jazyce, kompetence k podnikavosti, mediální dovednosti a logické myšlení. Žáci našeho gymnázia vybudovali únikovou hru v prostorách školy. Její příběh je spojen s osobností moravského rodáka světově proslulého psychologa Sigmunda Freuda. Společnou virtuální únikovou hru všech tří zapojených škol si můžete vyzkoušet zde: Virtuální hra
Pokud vlastníte virtuální brýle, můžete se projít naší únikovou hrou: Virtuální procházka přes escape room Sigmunda Freuda

Aktuality

PŘEKLADATELSKÁ SOUTĚŽ V NĚMECKÉM JAZYCE

[1.12.2021]

Vyučující předmětového týmu německého jazyka vyhodnotily výsledky školního kola překladatelské soutěže. Po složitém rozhodování se vítězkou stala Markéta Malá, druhé místo obsadil Kryštof Klvaňa. Děkujeme všem účastníkům za velmi dobrou práci a blahopřejeme postupujícím do … pokračovat »

Bobřík informatiky kategorie Senior – postup do ústředního kola

[29.11.2021]

V listopadu proběhla na naší škole celonárodní soutěž Bobřík informatiky, rozvíjející algoritmické myšlení. V kategorii Senior navazují na toto kolo ještě kola ústřední, která proběhnou 3. února 2022 vždy na vybrané škole v každém ze … pokračovat »

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ ŠKOLNÍHO KOLA PŘEKLADATELSKÉ SOUTĚŽE V ANGLIČTINĚ

[29.11.2021]

Předmětový tým angličtiny děkuje všem účastníkům listopadového školního kola překladatelské soutěže za velmi zajímavé a mnohdy inspirativní čtení přeloženého uměleckého a odborného textu. Do fakultního kola FFUPOL, které se koná 4. ledna 2022 v Olomouci, … pokračovat »

MEZINÁRODNÍ ONLINE SOUTĚŽ BEST V ANGLIČTINĚ

[29.11.2021]

V pátek 26. listopadu 2021 se devatenáct našich žáků zúčastnilo mezinárodní online soutěže BEST v angličtině www.bestinenglish.org. Podstatou soutěže je, že se účastníci zaregistrují, spustí soutěžní zadání na stránce organizátora soutěže a pracují 60 minut … pokračovat »