Projekt Erasmus+ s názvem Open it! je ukončen.

[29. 10. 2021] | Uveřejnil: administrator

Escape room
Od 1. 9. 2018 až do 31. 8. 2021 probíhal na naší škole mezinárodní projekt Erasamus+ s názvem Open it!. Na projektu spolupracovali studenti a učitelé tří škol: Gymnázia Hranice, Gymnázia Slovenské Konjice-Zreče ze slovinských Slovenských Konjic a Gymnázia Eugena Kumičića z chorvatské Opatije. Cílem projektu bylo vybudovat únikové hry v prostředí každé školy a pak společnou virtuální únikovou hru s využitím nových počítačových technologií a FabLabu. Studenti tak rozvíjeli kromě digitálních kompetencí, také komunikační dovedností v anglickém jazyce, kompetence k podnikavosti, mediální dovednosti a logické myšlení. Žáci našeho gymnázia vybudovali únikovou hru v prostorách školy. Její příběh je spojen s osobností moravského rodáka světově proslulého psychologa Sigmunda Freuda. Společnou virtuální únikovou hru všech tří zapojených škol si můžete vyzkoušet zde: Virtuální hra
Pokud vlastníte virtuální brýle, můžete se projít naší únikovou hrou: Virtuální procházka přes escape room Sigmunda Freuda