Projekt Občan Praha 2012

[21. 06. 2012] | Uveřejnil: gym-admin

Prezentace Projektu Občan

Ve dnech 8. a 9. června 2012 proběhla v Praze celostátní prezentace Projektu Občan, kterou organizovalo občanské sdružení CIVITAS – Cz.

Žáci třídy V2. A pod vedením PaedDr. Zdenky Lajdové pracovali ve školním roce 2011 – 2012 na zpracování projektu, který naznali Kde domov můj? Zabývali se možností realizovat v Hranicích výstavbu psího útulku. Útulek by měl být situován do místní části Hranic Rybáře.

Žáci zjišťovali historii podobného zařízení v Hranicích . Zkoumali, jak problém umístění zatoulaných psů řeší v jiných, stejně velkých, městech v republice. Zabývali se alternativními možnostmi, jak se o zatoulané psy postarat, a v neposlední řadě je zajímalo, zda se v blízké době bude útulek Hranicích stavět.

V rámci realizace projektu žáci hovořili se starostkou města, navštívili odbor OŽP na MěÚ v Hranicích, oslovili zastupitele i bývalé provozovatele útulku, provedli ve městě anketu a setkali se s autorem stavebního projektu. Všechna svá zjištění shrnuli v dokumentační části svého projektu a vytvořili i elektronickou prezentaci.

Projekt Kde domov můj? žáci s velkým úspěchem prezentovali v Praze. Vzhledem k vysoké úrovni zpracování projektu nás oslovila výkonná ředitelka Civitas-Cz Mgr. Ivana Havlínová, Ph.D. s žádostí, abychom prezentaci projektu natočili v prostorách Senátu Parlamentu ČR jako instruktážní video pro pedagogy, kteří by chtěli na Projektu Občan se svými žáky pracovat.

Dne 15. června 2012

PaedDr. Zdenka Lajdová

!!! Důležité – postup přihlášení na videokonferenci pro studenty

[20.10.2020]