Recitační soutěž na gymnáziu

[16. 02. 2015] | Uveřejnil: administrator

20150211_144041
Ve středu 11. 2. 2015 se konalo na Gymnáziu Hranice školní kolo recitační soutěže.
Nejpočetněji byla zastoupena kategorie pro 8. a 9. ročník ZŠ a víceletých gymnázií. Té se zúčastnilo 7 žáků třídy V1. A , a to J. Beránková, J. Beránek, B. Buriancová, K. Lehká, V. Macháček, A. Poledňáková, F. Žerávek. Vítězkou se stala A. Poledňáková s textem J. Skácela Uspávanka s bývalými anděly a modrým ptáčkem a postupuje do okresního kola této soutěže.
Kategorie středních škol byla zastoupena pouze jednou recitátorkou, D. Mičulkovou ze třídy 1.A, kterou tříčlenná porota nominovala do okresního kola. Studentka recitovala text I. Douskové Hrdý Budžes.
Porota ocenila zájem mládeže o deklamaci, vyzdvihla výbornou znalost textů a práci s hlasem. Nováčci na gymnáziu dokázali, že mateřská řeč je jim blízká. A to v dnešní době určitě stojí za pochvalu.
Autor příspěvku: Marie Vávrová

Zvýšení ceny obědů

[14.05.2020]

Oznámení pro žáky a rodiče oznamujeme Vám, že Školní jídelna, tř. 1. máje 358, Hranice zvyšuje od 1. 6. 2020 ceny obědů takto: žáci 11 – 14 let                             26,- Kč žáci 15 let a více                          … pokračovat »