„Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“

[1. 11. 2021] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

V pořadí čtvrtý regionální seminář české části projektu „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“ proběhl v Olomouci dne 22. 10. 2021. Na programu tohoto semináře byla především snaha o řešení problému, jak co nejlépe zabránit šíření obsahu produkovaného teroristickými skupinami na internetu. Seminář věrně kopíroval skutečný průběh jednání Evropského parlamentu. Každý z účastníků tak představoval poslance a byly mu i přiděleny postoje, které by se měl na jednání snažit zastávat. Tyto postoje se odvíjely od poslanecké frakce Evropského parlamentu, za kterou daný účastník jednal. Cílem často nebylo ani tak prosadit vše, co jsme si představovali, jako spíše nalezení kompromisu s ostatními účastníky, který pak za svůj mohli přijmout všichni. Návrhy musely vždy být přijaty nadpoloviční většinou všech zúčastněných, takže k dosažení alespoň elementární shody často vedla komplikovaná vyjednávání a diskuze.

Každoroční regionální semináře „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“ jsou velmi zajímavými akcemi, které mohou každému studentovi poskytnout vhled do procesů fungování Evropského parlamentu. Nabízejí jedinečnou příležitost, kterou každému vřele doporučuji.

Kryštof Klvaňa, V6.A

 

Aktuality

PŘEKLADATELSKÁ SOUTĚŽ V NĚMECKÉM JAZYCE

[1.12.2021]

Vyučující předmětového týmu německého jazyka vyhodnotily výsledky školního kola překladatelské soutěže. Po složitém rozhodování se vítězkou stala Markéta Malá, druhé místo obsadil Kryštof Klvaňa. Děkujeme všem účastníkům za velmi dobrou práci a blahopřejeme postupujícím do … pokračovat »

Bobřík informatiky kategorie Senior – postup do ústředního kola

[29.11.2021]

V listopadu proběhla na naší škole celonárodní soutěž Bobřík informatiky, rozvíjející algoritmické myšlení. V kategorii Senior navazují na toto kolo ještě kola ústřední, která proběhnou 3. února 2022 vždy na vybrané škole v každém ze … pokračovat »

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ ŠKOLNÍHO KOLA PŘEKLADATELSKÉ SOUTĚŽE V ANGLIČTINĚ

[29.11.2021]

Předmětový tým angličtiny děkuje všem účastníkům listopadového školního kola překladatelské soutěže za velmi zajímavé a mnohdy inspirativní čtení přeloženého uměleckého a odborného textu. Do fakultního kola FFUPOL, které se koná 4. ledna 2022 v Olomouci, … pokračovat »

MEZINÁRODNÍ ONLINE SOUTĚŽ BEST V ANGLIČTINĚ

[29.11.2021]

V pátek 26. listopadu 2021 se devatenáct našich žáků zúčastnilo mezinárodní online soutěže BEST v angličtině www.bestinenglish.org. Podstatou soutěže je, že se účastníci zaregistrují, spustí soutěžní zadání na stránce organizátora soutěže a pracují 60 minut … pokračovat »