Ruské dopoledne – Posezení u samovaru

[12. 01. 2018] | Uveřejnil: administrator

Začátkem ledna se koná na našem gymnáziu tradiční akce ruštinářů – Posezení u samovaru. Nový rok začíná v Rusku jako u nás – tedy 1. ledna, ale Vánoce východní Slované slaví podle juliánského kalendáře o čtrnáct dní později.

Dvě jazykové skupiny ruského jazyka tak mohly ochutnat „krepkij“(silný) ruský čaj, zejména studenti 1. ročníku se dozvěděli, jak se takový čaj připravuje. Na stole nechyběly typické pirožky se třemi druhy náplní. Celkovou atmosféru doplnily typické ruské artefakty: samovar, „matrjoški“ nebo „chochloma“ – dřevěné ruské nádobí.
Ostatně můžete se podívat na přiložené fotografie.

Marie Vávrová, organizátorka akce

Bobřík informatiky – vyhodnocení

[22.11.2020]

V době 16. -20. 11. 2020 se žáci naší školy zapojili do internetové soutěže Bobřík informatiky. Soutěž se uskutečnila online a žáci soutěžili ve třech kategoriích Kadet, Junior a Senior. Do kategorie Kadet se zapojilo … pokračovat »