Ruské dopoledne – Posezení u samovaru

[12. 01. 2018] | Uveřejnil: administrator

Začátkem ledna se koná na našem gymnáziu tradiční akce ruštinářů – Posezení u samovaru. Nový rok začíná v Rusku jako u nás – tedy 1. ledna, ale Vánoce východní Slované slaví podle juliánského kalendáře o čtrnáct dní později.

Dvě jazykové skupiny ruského jazyka tak mohly ochutnat „krepkij“(silný) ruský čaj, zejména studenti 1. ročníku se dozvěděli, jak se takový čaj připravuje. Na stole nechyběly typické pirožky se třemi druhy náplní. Celkovou atmosféru doplnily typické ruské artefakty: samovar, „matrjoški“ nebo „chochloma“ – dřevěné ruské nádobí.
Ostatně můžete se podívat na přiložené fotografie.

Marie Vávrová, organizátorka akce

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »