Ruštináři v chrámu sv. Gorazda

[28. 05. 2016] | Uveřejnil: administrator

V pátek 20. května 2016 vyrazili ruštináři ze třídy V5. A do Olomouce. Jejich cílem byl chrám sv. Gorazda. Studenti se dozvěděli historii unikátní byzantsko-ruské pravoslavné památky, prohlédli si pestře vymalovaný interiér katedrály. Náš průvodce – Dr. P. Novák – erudovaně vyprávěl o typických artefaktech pravoslavných kostelů a ochotně odpovídal na naše dotazy. Studenti mohli nahlédnout do různých modlitebních knih, kancionálů, nejvíce pozornosti na sebe upoutal řecký evangeliář.

Po uvedeném programu se studenti vydali do středu města, zhlédli některé lokace, jež se objevily ve filmu Doktor Živago natočeném na motivy ruského spisovatele Borise Pasternaka.

Marie Vávrová,

vedoucí akce

Zvýšení ceny obědů

[14.05.2020]