Soutěž ve zpěvu frankofonní písně – 3. místo!

[30. 03. 2017] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

U příležitosti mezinárodních Dnů frankofonie Alliance Française Ostrava pořádala Soutěž ve zpěvu frankofonní písně, která se konala dne 24.3.2017 v klubu Parník.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: „sólista před maturitou“, „sólista po maturitě/dospělí“, „skupina“ a „soutěžící do 15 let“.

Naši školu reprezentovali žáci v kategorii „do 15 let“:

Kristýna Nováková ze třídy V1.A s písní „Si jamais j´oublie“ od francouzské zpěvačky ZAZ. Kristýna si v této kategorii vybojovala krásné 3. místo z celkového počtu 13 účastníků.

V téže kategorii se prezentovaly taktéž žákyně ze třídy V2.A (Nikoleta Skulinová, Lenka Zdráhalová, Natalie Maršálková, Alžběta Váňová, Magdaléna Bartošová a Klára Příkaská) s písní „Les liens d´amitié“ od skupiny Kids United.

Magdaléna Žeravíková ze třídy 2.A tvrdě bojovala v nejtěžší kategorii sólista před maturitou (celkem 19 soutěžících) s náročnou písní „Changer“ od Maître Gims.

Bohužel, letos porota vyhlašovala pouze první tři místa, tudíž nevíme, ve kterém pořadí se ostatní soutěžící umístili. Každopádně všem děvčatům z našeho gymnázia gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy a vzkazujeme, že právě ony byly ty nejlepší!!!

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »