Stážista v hodinách francouzštiny

[13. 10. 2017] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

V průběhu tohoto týdne (12.-13.10.2017) měli žáci učící se francouzštinu možnost komunikovat s rodilým mluvčím, který je na týdenní stáži na ZŠ Šromotovo. Jednalo se o studenta učitelství (pro děti od 3 až 10 let) z francouzské univerzity v Angers (město na západě Francie v regionu Pays de la Loire).

Paul Reigner, dvaadvacetiletý rodák z TOURS,  nejprve odpovídal na zvídavé otázky našich studentů (což zabralo větší část vyučovací hodiny) a poté nám představil region, ze kterého pochází.

Děkujeme Paulovi, že nám svou návštěvou oživil hodiny francouzštiny a především pomohl ke zvýšení komunikačních kompetencí u našich francouzštinářů. Přejeme mu mnoho úspěchů v dalším studiu a slavnou kariéru učitele.

Zvýšení ceny obědů

[14.05.2020]

Oznámení pro žáky a rodiče oznamujeme Vám, že Školní jídelna, tř. 1. máje 358, Hranice zvyšuje od 1. 6. 2020 ceny obědů takto: žáci 11 – 14 let                             26,- Kč žáci 15 let a více                          … pokračovat »

Online výstava studentských prací žáků Gymnázia Hranice 2020