Studenti Gymnázia Hranice darovali krev

[3. 04. 2018] | Uveřejnil: Ivo Macháček

Na „škaredou středu“ se 12 studentů Gymnázia Hranice zúčastnilo společného darování krve ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Již podruhé v tomto školním roce podpořili studenti tuto dobrou věc a rozšířili tak řady dobrovolných dárců. Sítem vyřazení po důkladné zdravotní kontrole nakonec prošlo 8 studentů, z nichž 5 bylo prvodárců. Přispěli tak téměř 4 litry této vzácné tekutiny, kterou nelze nijak uměle vyrobit. Tři studentky ze čtvrtého ročníku, které již darovaly krev podruhé, se současně rozhodly zařadit i do registru dárců kostní dřeně.

Všichni studenti již velikonočně naladěni překonali prvotní obavy a odběr zvládli bez větších komplikací, po odběru si zasloužili vydatnou snídani a transfuzní oddělení opouštěli nejen s novou zkušeností, ale také s dobrým pocitem, že třeba právě jejich krev někomu pomůže.Všem zúčastněným patří náš obdiv a dík.

Monika Vlčková

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »