Studenti Gymnázia Hranice darovali krev

[3. 04. 2018] | Uveřejnil: Ivo Macháček

Na „škaredou středu“ se 12 studentů Gymnázia Hranice zúčastnilo společného darování krve ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Již podruhé v tomto školním roce podpořili studenti tuto dobrou věc a rozšířili tak řady dobrovolných dárců. Sítem vyřazení po důkladné zdravotní kontrole nakonec prošlo 8 studentů, z nichž 5 bylo prvodárců. Přispěli tak téměř 4 litry této vzácné tekutiny, kterou nelze nijak uměle vyrobit. Tři studentky ze čtvrtého ročníku, které již darovaly krev podruhé, se současně rozhodly zařadit i do registru dárců kostní dřeně.

Všichni studenti již velikonočně naladěni překonali prvotní obavy a odběr zvládli bez větších komplikací, po odběru si zasloužili vydatnou snídani a transfuzní oddělení opouštěli nejen s novou zkušeností, ale také s dobrým pocitem, že třeba právě jejich krev někomu pomůže.Všem zúčastněným patří náš obdiv a dík.

Monika Vlčková

2. kolo volby povinně volitelných předmětů pro školní rok 2021/2022

[22.04.2021]

Odevzdání přihlášek k nepovinné maturitní zkoušce z ČJL a AJ třídním učitelům

[20.04.2021]

Naši žáci postoupili do mezinárodního kola právnické soutěže!

[18.04.2021]

Dva žáci našeho gymnázia, Adam Sedlák a Filip Zimmermann, se účastní soutěže Mezinárodní Středoškolský Moot Court (MSMC) pod záštitou Právnické fakulty Univerzity Palackého. Jedná se o právní soutěž, kde se soutěžící snaží vyřešit fiktivní právní … pokračovat »

Uzavření hodnocení a absence žáků za 3. čtvrtletí školního roku 2020/2021 do 14.00 h

[12.04.2021]