Studenti gymnázia navštívili hranické galerie

[10. 11. 2021] | Uveřejnil: administrator

V pondělí a v úterý probíhala estetická výuka výtvarná a hudební mimo budovu gymnázia, a to v hranických galeriích.
První zastávka byla v synagoze, kde jsme se všichni seznámili s tvorbou českého malíře a restaurátora Jana Severy. Výtvarníci dostali speciální úkoly – vyplňovali pracovní listy, my hudebníci jsme jim k tomu zpívali.
V úterý měly třídy 1.A a V4.A možnost zhlédnout ještě další výstavu, jež je umístěna ve výstavní síni Staré radnice. Má název Hranická rocková scéna 90. let. Viděli jsme plakáty tehdejších kapel, zjistili jsme, že mnozí muzikanti byli studenty našeho gymnázia. Bonusem navíc bylo, že jsme si zahráli na speciální hudební nástroj theremin (těremin).
Autor: Patrik Humený, V4.A

Aktuality

PŘEKLADATELSKÁ SOUTĚŽ V NĚMECKÉM JAZYCE

[1.12.2021]

Vyučující předmětového týmu německého jazyka vyhodnotily výsledky školního kola překladatelské soutěže. Po složitém rozhodování se vítězkou stala Markéta Malá, druhé místo obsadil Kryštof Klvaňa. Děkujeme všem účastníkům za velmi dobrou práci a blahopřejeme postupujícím do … pokračovat »

Bobřík informatiky kategorie Senior – postup do ústředního kola

[29.11.2021]

V listopadu proběhla na naší škole celonárodní soutěž Bobřík informatiky, rozvíjející algoritmické myšlení. V kategorii Senior navazují na toto kolo ještě kola ústřední, která proběhnou 3. února 2022 vždy na vybrané škole v každém ze … pokračovat »

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ ŠKOLNÍHO KOLA PŘEKLADATELSKÉ SOUTĚŽE V ANGLIČTINĚ

[29.11.2021]

Předmětový tým angličtiny děkuje všem účastníkům listopadového školního kola překladatelské soutěže za velmi zajímavé a mnohdy inspirativní čtení přeloženého uměleckého a odborného textu. Do fakultního kola FFUPOL, které se koná 4. ledna 2022 v Olomouci, … pokračovat »

MEZINÁRODNÍ ONLINE SOUTĚŽ BEST V ANGLIČTINĚ

[29.11.2021]

V pátek 26. listopadu 2021 se devatenáct našich žáků zúčastnilo mezinárodní online soutěže BEST v angličtině www.bestinenglish.org. Podstatou soutěže je, že se účastníci zaregistrují, spustí soutěžní zadání na stránce organizátora soutěže a pracují 60 minut … pokračovat »