Studenti z Hranic navštívili rodný dům Sigmunda Freuda

[7. 11. 2017] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Zasloužil se o vznik psychoanalýzy, hypnotizoval lidi a pomáhal duševně nemocným. Sigmund Freud (*1856) se narodil v Příboře, a právě zde stojí muzeum, které navštívili studenti Gymnázia Hranice. Mimo to také měli možnost prohlédnout si moravský Příbor v doprovodu kronikářky tohoto města.

Ve středu 24.10.2017 se 52 studentů z hranického gymnázia vydalo na exkurzi do nedalekého Příbora.

Hned po příjezdu je uvítala místní kronikářka – Mgr. Irena Nedomová – milá a ochotná paní, která nás provázela po Příboře. Gymnazisté spolu s ní navštívili i dávné sídlo piaristů, jejich zahradu, Masarykovo gymnázium a jiné krásy tohoto města. Zaujaly nás fresky v piaristické jídelní síni, sochy, které zdobily gymnázium, a náměstí.

Po prohlídce města jsme se vydali poslechnout si zajímavosti o Freudově životě do jeho rodného domku. Před domem stojí měděné kopie slavné pohovky, na níž léčil své pacienty. Zhlédli jsme film, jenž popisoval Freudovy zážitky z dětství.  Jakmile film skončil, vydali jsme se na prohlídku domu.  Ve sluchátkách nám zněl „Freudův hlas“, popisoval svoji psychologickou metodu a vysvětloval některé myšlenky.

Zpět do Hranic jsme se vrátili okolo druhé hodiny se spoustou nových vědomostí a zážitků.

Václav Macháček, V4.A

2. kolo volby povinně volitelných předmětů pro školní rok 2021/2022

[22.04.2021]

Odevzdání přihlášek k nepovinné maturitní zkoušce z ČJL a AJ třídním učitelům

[20.04.2021]

Naši žáci postoupili do mezinárodního kola právnické soutěže!

[18.04.2021]

Dva žáci našeho gymnázia, Adam Sedlák a Filip Zimmermann, se účastní soutěže Mezinárodní Středoškolský Moot Court (MSMC) pod záštitou Právnické fakulty Univerzity Palackého. Jedná se o právní soutěž, kde se soutěžící snaží vyřešit fiktivní právní … pokračovat »

Uzavření hodnocení a absence žáků za 3. čtvrtletí školního roku 2020/2021 do 14.00 h

[12.04.2021]