Studenti z Hranic navštívili rodný dům Sigmunda Freuda

[7. 11. 2017] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Zasloužil se o vznik psychoanalýzy, hypnotizoval lidi a pomáhal duševně nemocným. Sigmund Freud (*1856) se narodil v Příboře, a právě zde stojí muzeum, které navštívili studenti Gymnázia Hranice. Mimo to také měli možnost prohlédnout si moravský Příbor v doprovodu kronikářky tohoto města.

Ve středu 24.10.2017 se 52 studentů z hranického gymnázia vydalo na exkurzi do nedalekého Příbora.

Hned po příjezdu je uvítala místní kronikářka – Mgr. Irena Nedomová – milá a ochotná paní, která nás provázela po Příboře. Gymnazisté spolu s ní navštívili i dávné sídlo piaristů, jejich zahradu, Masarykovo gymnázium a jiné krásy tohoto města. Zaujaly nás fresky v piaristické jídelní síni, sochy, které zdobily gymnázium, a náměstí.

Po prohlídce města jsme se vydali poslechnout si zajímavosti o Freudově životě do jeho rodného domku. Před domem stojí měděné kopie slavné pohovky, na níž léčil své pacienty. Zhlédli jsme film, jenž popisoval Freudovy zážitky z dětství.  Jakmile film skončil, vydali jsme se na prohlídku domu.  Ve sluchátkách nám zněl „Freudův hlas“, popisoval svoji psychologickou metodu a vysvětloval některé myšlenky.

Zpět do Hranic jsme se vrátili okolo druhé hodiny se spoustou nových vědomostí a zážitků.

Václav Macháček, V4.A

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »