Účast francouzštinářů z V2.A na festivalu „Umím francouzsky“

[11. 03. 2019] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Dne 1. března se žáci třídy V2.A, kteří se učí francouzštinu, zúčastnili festivalu „Umím francouzsky“.

Jako každoročně se již čtvrtý ročník tohoto festivalu konal na Gymnáziu Josefa Božka v Českém Těšíně.

Po příchodu do gymnázia se nás ujala jedna z hostesek a ukázala nám třídu, která pro nás měla být provizorní šatnou. Herci si šli ihned prohlédnout pódium a podle prostoru dokončili několik posledních úprav v jejich scénce.  Zhruba hodinu po našem příjezdu začal samotný festival. Započala ho paní Andrea Šteflová, organizátorka celého projektu. Dále řekl pár slov také ředitel Alliance française v Ostravě, pan Thomas Dougin.

Poté začali vystupovat herci se samotnými scénkami. Všechna vystoupení byla navzájem propojena dvěma moderátory, kteří vždy řekli pár slov o daném představení. Tento způsob byl dle mého názoru velmi povedený a zpříjemnil celkový dojem. Vystoupení byla převážně divadelního rázu, ale účastníci zpívali i písně. Dokonce se recitovalo několik básní. Po všech představeních následovalo rozdání cen. Ceny byly pro všechny stejné a skládaly se z komiksů a dalších drobností. Na úplný závěr organizátoři festivalu poděkovali za hojnou účast a motivovali nás k učení francouzštiny.

Měl jsem z akce velmi dobrý pocit, protože vše bylo perfektně organizováno a všechna vystoupení byla na vysoké úrovni. Je vidět, že tato akce není jen lokální, ale cílí na všechny francouzštináře po celé Moravě a Slezsku.

Autor článku: Adam Sedlák, V2.A

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »