Účast francouzštinářů z V2.A na festivalu „Umím francouzsky“

[11. 03. 2019] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Dne 1. března se žáci třídy V2.A, kteří se učí francouzštinu, zúčastnili festivalu „Umím francouzsky“.

Jako každoročně se již čtvrtý ročník tohoto festivalu konal na Gymnáziu Josefa Božka v Českém Těšíně.

Po příchodu do gymnázia se nás ujala jedna z hostesek a ukázala nám třídu, která pro nás měla být provizorní šatnou. Herci si šli ihned prohlédnout pódium a podle prostoru dokončili několik posledních úprav v jejich scénce.  Zhruba hodinu po našem příjezdu začal samotný festival. Započala ho paní Andrea Šteflová, organizátorka celého projektu. Dále řekl pár slov také ředitel Alliance française v Ostravě, pan Thomas Dougin.

Poté začali vystupovat herci se samotnými scénkami. Všechna vystoupení byla navzájem propojena dvěma moderátory, kteří vždy řekli pár slov o daném představení. Tento způsob byl dle mého názoru velmi povedený a zpříjemnil celkový dojem. Vystoupení byla převážně divadelního rázu, ale účastníci zpívali i písně. Dokonce se recitovalo několik básní. Po všech představeních následovalo rozdání cen. Ceny byly pro všechny stejné a skládaly se z komiksů a dalších drobností. Na úplný závěr organizátoři festivalu poděkovali za hojnou účast a motivovali nás k učení francouzštiny.

Měl jsem z akce velmi dobrý pocit, protože vše bylo perfektně organizováno a všechna vystoupení byla na vysoké úrovni. Je vidět, že tato akce není jen lokální, ale cílí na všechny francouzštináře po celé Moravě a Slezsku.

Autor článku: Adam Sedlák, V2.A

Státní svátek – Den české státnosti

[28.09.2021]

Seminář Biologie – Projektový den mix žáků 3.A a V5.A od 9.00