!!! Důležité – postup přihlášení na videokonferenci pro studenty

[20. 10. 2020] | Uveřejnil: administrator

Takto vypadá naplánovaná schůzka v Týmu, v kanálu přemětu.

Tímto modrým obdélníkem s tlačítkem „Připojit se|“ vás vyučující vyzve k připojení ke schůzce, kterou zahájil. Připojujete se pouze ve Vašich týmech, v konkrétních kanálech. Kalendář slouží jen k přehledu videokonferencí, přes něj se do schůzek nepřihlašujte.

Po kliknití na tlačítko Připojit se, se objeví následující okno, kde můžete vypnout, či zapnout kameru a mikrofon.

Při probíhající konferenci máte k dispozici panel nástrojfů. Panáčci slouží k zobrazení účastníků konference. Pacičkou se můžete přihlásit, když se chcete na něco zeptat. Červeným sluchátkem se z konference odpojíte.
Seznam účastníků konference si může učitel také stáhnout. Pokud se nemůžete konference zúčastnit, musíte se omluvit. Distanční výuka je uzákoněna a je povinná. Neúčast je absence, kterou musí rodiče omluvit.

Pod nabídkou tří teček je skryta možnost nahrávat záznam. Upozorňuji, že učitel je o tom informován hláškou a navíc se celé natočené video uloží přímo do společného chatu ve stejném kanále, kde máte konferenci a to se jménem osoby, která záznam pořídila. Nejde to tedy tajně. Proto se vždy předem zeptejte učitele, zda s tím souhlasí. Připomínám, že natáčet učitele nebo spolužáky je hrubé porušení školního řádu. Tak ať nemáte potíže. 🙂

2. kolo volby povinně volitelných předmětů pro školní rok 2021/2022

[22.04.2021]

Odevzdání přihlášek k nepovinné maturitní zkoušce z ČJL a AJ třídním učitelům

[20.04.2021]

Uzavření hodnocení a absence žáků za 3. čtvrtletí školního roku 2020/2021 do 14.00 h

[12.04.2021]

Francouzštináři natočili video o Hranicích

[11.04.2021]

Francouzštináři ze třídy V4.A natočili krásné video o Hranicích nejen pro francouzsky mluvící turisty. Video je doplněno českými titulky. Velké poděkování patří Evě Vérostové, Adamovi Pospěchovi, Aničce Stuchlíkové a Adamovi Sedlákovi.