Úspěch studentky Barbory Buriancové

[25. 03. 2019] | Uveřejnil: administrator

Ve středu 20. 3. 2019 odjela skupina studentů literárního semináře 3. a 4. ročníku na vyhlášení výsledků soutěže „O cenu Filipa Venclíka“. Předávání cen nejlepším autorům z řad středoškoláků, jichž se účastnilo přes 190, se konalo v kině Lucerna.

Studenti mohli psát své práce v následujících útvarech: poezie, článek/esej, povídka, a to na téma „Magické osmičky“. V posledně uvedené kategorii získala studentka třídy V5.A Barbora Buriancová zvláštní cenu. Moderátorka středeční akce uvedla Bářinu povídku Věštec slovy: „Je úžasné, když se mladí lidé vyjádří k českým dějinám, ale když se do práce přidá humor, tak je to přidaná hodnota.“ Povídku výrazným přednesem přečetl herec Vladimír Kudla.

Přejeme studentům odvahu a invenci k napsání povídek, veršů, ale i článků.

Autor: Učitelé českého jazyka Gymnázia Hranice

Online workshop „Sexuální násilí a kyberšikana“, 3. A, 9.00 – 12.00

[27.05.2021]

Didaktické testy – společná část maturitní zkoušky Matematika M+, určena spádová škola