Úspěch studentky Barbory Buriancové

[25. 03. 2019] | Uveřejnil: administrator

Ve středu 20. 3. 2019 odjela skupina studentů literárního semináře 3. a 4. ročníku na vyhlášení výsledků soutěže „O cenu Filipa Venclíka“. Předávání cen nejlepším autorům z řad středoškoláků, jichž se účastnilo přes 190, se konalo v kině Lucerna.

Studenti mohli psát své práce v následujících útvarech: poezie, článek/esej, povídka, a to na téma „Magické osmičky“. V posledně uvedené kategorii získala studentka třídy V5.A Barbora Buriancová zvláštní cenu. Moderátorka středeční akce uvedla Bářinu povídku Věštec slovy: „Je úžasné, když se mladí lidé vyjádří k českým dějinám, ale když se do práce přidá humor, tak je to přidaná hodnota.“ Povídku výrazným přednesem přečetl herec Vladimír Kudla.

Přejeme studentům odvahu a invenci k napsání povídek, veršů, ale i článků.

Autor: Učitelé českého jazyka Gymnázia Hranice

Mikulášský turnaj 2021

[5.12.2021]

Dne 3.12. proběhl na naší škole tradiční Mikulášský turnaj ve volejbalu. Utkání mezi jednotlivými týmy byly velmi vyrovnané a napínavé. Členové vítězného družstva se mohou po celý školní rok pyšnit titulem Mistr gymnázia. Za své … pokračovat »

Ples gymnázia – změna termínu

[4.12.2021]

Na základě nejasné situace okolo pořádání kulturních a společenských akcí se ruší tradiční maturitní ples, který se měl konat v sobotu 29. ledna 2022. Nový termín je stanoven na sobotu 26. března 2022.

Druhé místo v krajském kole Chemické olympiády

[3.12.2021]

V pátek 3.prosince se konalo Krajské kolo chemické olympiády kategorie A, na základě úspěšného řešení školního kola si zajistila postup Klára Pavelková ze třídy V6.A. Letošní 58. ročník byl realizován prezenční formou na Univerzitě Palackého … pokračovat »

PIŠKVORKY a 5. místo