Úspěchy našich studentů v chemických olympiádách

[29. 04. 2021] | Uveřejnil: administrator

V měsíci dubnu se uskutečnila Krajská kola Chemické olympiády, soutěže, která je určena pro chemické nadšence, kteří objevují krásu atomů a molekul. Naše škola má každoročně řešitele v několika kategoriích, ani letošní rok nebyl výjimkou, kromě skutečnosti, že konzultace a řešení úkolů probíhaly online a místo školní chemické laboratoře se praktické úlohy plnily v domácím prostředí „kuchyňské“ laboratoře.
Poprvé se letos účastnili 4 žáci třídy V2.A, kteří v kategorii D úspěšně řešili sérii tří online kol. V Okresním kole Adam Horák a Linda Hladíková obsadili medailové pozice a jen kousek za nimi v konkurenci 17 řešitelů se umístil Jan Skupil a Michaela Röderová. V Krajském kole Adam obsadil 2. místo a Linda 5. místo v konkurenci 41 řešitelů, úspěšní řešitelé byli také Jan na 9.místě a Michaela na 18.místě.

Vyšší kategorie C, která je určena pro žáky 1. a 2.ročníku střední školy, se Krajského kola účastnil Lukáš Brezniak ze třídy V4.A, který obsadil 4.místo v konkurenci 40 řešitelů, úspěšnými řešiteli byli také Matyáš Filler a Eliška Bartošíková, žáci třídy V3.A.

Kategorii B, která je určena pro žáky 3.ročníků střední školy, řešila Klára Pavelková ze třídy V5.A, která se v Krajském kole umístila na krásném 4.místě.

Všem řešitelům blahopřejeme k výbornému umístění a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

zapsala: Mgr. Jana Horáková, vyučující chemie

Logo chemické olympiády

Online workshop „Sexuální násilí a kyberšikana“, 3. A, 9.00 – 12.00

[27.05.2021]