Ústřední kolo Bobříka informatiky proběhlo

[30. 01. 2019] | Uveřejnil: administrator

Gymnázium Hranice podporuje rozvoj informatického myšlení
Ve středu 30. 1. 2019 proběhlo na naší škole už po čtvrté ústřední kolo Bobříka informatiky v rámci Olomouckého kraje. Soutěže se zúčastnilo celkem 24 studentů třetích a čtvrtých ročníků středních škol z celého kraje. Soutěž je financována z prostředků Evropské unie z projektu s názvem Podpora rozvíjení informatického myšlení. Soutěž probíhá vždy na jedné škole celkem ve 14 krajích republiky. Každoročně v našem kraji vyhodnocujeme 5 nejlepších studentů. V tomto roce byly jejich výsledky velmi těsné. Všech pět oceněných studentů získalo nejvyšší možný počet bodů a o pořadí pak podle pravidel soutěže rozhodoval čas ukončení testu. Na prvním místě se umístil Martin Klimeš z Gymnázia Zábřeh a získal tak nejhodnotnější cenu – sadu s programovatelnou mikročipovou deskou Arduino. Druhé místo obsadila Terezie Hrochová také z Gymnázia Zábřeh a převzala si jako odměnu minidron a třetí místo vybojoval Tomáš Pippal z Gymnázia Olomouc-Hejčín, který obdržel bluetooth klíčenku. Na 4. místě se umístil Adam Karásek z Cyrilometodějského Gymnázia, ZŠ a MŠ Prostějov a na 5. místě pak Alena Orságová z Gymnáziua Šternberk. Naši školu v soutěži reprezentovali Martin Hollas ze 4.A, který obsadil 6. místo, dále pak David Šlesinger a Petr Čagan z V5.A. Všichni soutěžící se stali úspěšnými řešiteli, což svědčí o jejich vysoké úrovni v oblasti informatického a logického myšlení. Všem soutěžícím děkujeme za úspěšnou reprezentaci škol v této soutěži a doufáme, že se zapojí i do dalšího ročníku Bobříka informatiky.

Sdílet článek na facebooku

Aktuality

!!! Důležité – postup přihlášení na videokonferenci pro studenty

[20.10.2020]

Takto vypadá naplánovaná schůzka v Týmu, v kanálu přemětu. Tímto modrým obdélníkem s tlačítkem „Připojit se|“ vás vyučující vyzve k připojení ke schůzce, kterou zahájil. Připojujete se pouze ve Vašich týmech, v konkrétních kanálech. Kalendář … pokračovat »

Gymnázium Hranice pokračuje v projektu Erasmus+ On-line

[19.10.2020]

Naše škola se již mnoho let pravidelně zapojuje do evropských projektů. Jeden z našich posledních projektů s názvem„Open It!“stále probíhá. I když do jeho průběhu nepříjemně zasáhlo období coronavirové infekce, studenti i učitelé pokračují v … pokračovat »

Jídelna Šromotovo

[14.10.2020]

Vedoucí Jídelny ZŠ Šromotovo oznamuje, že všechny obědy pro žáky gymnázia byly dnes ráno odhlášeny. Žáci mají možnost si je znovu objednat telefonicky u vedoucí jídelny. Vzhledem k distanční výuce lze odebírat obědy za dotovanou … pokračovat »

Office365.com – návod na práci v Teams

[11.10.2020]

Přihlášení do Office365.com Otevřete internetový prohlížeč a zadejte adresu office365.com Vpravo nahoře najdete ikonu panáčka v kolečku, nebo text Přihlásit se. Kliknutím na panáčka se Vám zobrazí přihlašovací okna. Do prvního vložíte uživatelské jméno: jmenodosite@gymhranice.cz … pokračovat »