Ústřední kolo Bobříka informatiky proběhlo

[30. 01. 2019] | Uveřejnil: administrator

Gymnázium Hranice podporuje rozvoj informatického myšlení
Ve středu 30. 1. 2019 proběhlo na naší škole už po čtvrté ústřední kolo Bobříka informatiky v rámci Olomouckého kraje. Soutěže se zúčastnilo celkem 24 studentů třetích a čtvrtých ročníků středních škol z celého kraje. Soutěž je financována z prostředků Evropské unie z projektu s názvem Podpora rozvíjení informatického myšlení. Soutěž probíhá vždy na jedné škole celkem ve 14 krajích republiky. Každoročně v našem kraji vyhodnocujeme 5 nejlepších studentů. V tomto roce byly jejich výsledky velmi těsné. Všech pět oceněných studentů získalo nejvyšší možný počet bodů a o pořadí pak podle pravidel soutěže rozhodoval čas ukončení testu. Na prvním místě se umístil Martin Klimeš z Gymnázia Zábřeh a získal tak nejhodnotnější cenu – sadu s programovatelnou mikročipovou deskou Arduino. Druhé místo obsadila Terezie Hrochová také z Gymnázia Zábřeh a převzala si jako odměnu minidron a třetí místo vybojoval Tomáš Pippal z Gymnázia Olomouc-Hejčín, který obdržel bluetooth klíčenku. Na 4. místě se umístil Adam Karásek z Cyrilometodějského Gymnázia, ZŠ a MŠ Prostějov a na 5. místě pak Alena Orságová z Gymnáziua Šternberk. Naši školu v soutěži reprezentovali Martin Hollas ze 4.A, který obsadil 6. místo, dále pak David Šlesinger a Petr Čagan z V5.A. Všichni soutěžící se stali úspěšnými řešiteli, což svědčí o jejich vysoké úrovni v oblasti informatického a logického myšlení. Všem soutěžícím děkujeme za úspěšnou reprezentaci škol v této soutěži a doufáme, že se zapojí i do dalšího ročníku Bobříka informatiky.

Zvýšení ceny obědů

[14.05.2020]

Oznámení pro žáky a rodiče oznamujeme Vám, že Školní jídelna, tř. 1. máje 358, Hranice zvyšuje od 1. 6. 2020 ceny obědů takto: žáci 11 – 14 let                             26,- Kč žáci 15 let a více                          … pokračovat »

Online výstava studentských prací žáků Gymnázia Hranice 2020