Ústřední kolo Bobříka informatiky proběhlo

[30. 01. 2019] | Uveřejnil: administrator

Gymnázium Hranice podporuje rozvoj informatického myšlení
Ve středu 30. 1. 2019 proběhlo na naší škole už po čtvrté ústřední kolo Bobříka informatiky v rámci Olomouckého kraje. Soutěže se zúčastnilo celkem 24 studentů třetích a čtvrtých ročníků středních škol z celého kraje. Soutěž je financována z prostředků Evropské unie z projektu s názvem Podpora rozvíjení informatického myšlení. Soutěž probíhá vždy na jedné škole celkem ve 14 krajích republiky. Každoročně v našem kraji vyhodnocujeme 5 nejlepších studentů. V tomto roce byly jejich výsledky velmi těsné. Všech pět oceněných studentů získalo nejvyšší možný počet bodů a o pořadí pak podle pravidel soutěže rozhodoval čas ukončení testu. Na prvním místě se umístil Martin Klimeš z Gymnázia Zábřeh a získal tak nejhodnotnější cenu – sadu s programovatelnou mikročipovou deskou Arduino. Druhé místo obsadila Terezie Hrochová také z Gymnázia Zábřeh a převzala si jako odměnu minidron a třetí místo vybojoval Tomáš Pippal z Gymnázia Olomouc-Hejčín, který obdržel bluetooth klíčenku. Na 4. místě se umístil Adam Karásek z Cyrilometodějského Gymnázia, ZŠ a MŠ Prostějov a na 5. místě pak Alena Orságová z Gymnáziua Šternberk. Naši školu v soutěži reprezentovali Martin Hollas ze 4.A, který obsadil 6. místo, dále pak David Šlesinger a Petr Čagan z V5.A. Všichni soutěžící se stali úspěšnými řešiteli, což svědčí o jejich vysoké úrovni v oblasti informatického a logického myšlení. Všem soutěžícím děkujeme za úspěšnou reprezentaci škol v této soutěži a doufáme, že se zapojí i do dalšího ročníku Bobříka informatiky.

Mikulášský turnaj 2021

[5.12.2021]

Dne 3.12. proběhl na naší škole tradiční Mikulášský turnaj ve volejbalu. Utkání mezi jednotlivými týmy byly velmi vyrovnané a napínavé. Členové vítězného družstva se mohou po celý školní rok pyšnit titulem Mistr gymnázia. Za své … pokračovat »

Ples gymnázia – změna termínu

[4.12.2021]

Na základě nejasné situace okolo pořádání kulturních a společenských akcí se ruší tradiční maturitní ples, který se měl konat v sobotu 29. ledna 2022. Nový termín je stanoven na sobotu 26. března 2022.

Druhé místo v krajském kole Chemické olympiády

[3.12.2021]

V pátek 3.prosince se konalo Krajské kolo chemické olympiády kategorie A, na základě úspěšného řešení školního kola si zajistila postup Klára Pavelková ze třídy V6.A. Letošní 58. ročník byl realizován prezenční formou na Univerzitě Palackého … pokračovat »

PIŠKVORKY a 5. místo