Gymnázium Hranice opět hostilo Ústřední kolo Bobříka informatiky za Olomoucký kraj

Ústřední kolo soutěže Bobříka informatiky v kategorii Senior, která je určena pro žáky třetích a čtvrtých ročníků středních škol, proběhlo v úterý 22. března 2022.

Toto kolo se uskutečnilo na celkem čtrnácti školách ve čtrnácti krajích České republiky. V Olomouckém kraji probíhá tato soutěž každoročně na našem Gymnáziu v Hranicích. Pro vítěze v každém kraji jsou připraveny hodnotné ceny a upomínkové předměty.  Pěti nejlepším účastníkům v celostátním srovnání bude nabídnuta účast zdarma na prestižním jarním týdenním informatickém campu středoškoláků, pořádaném Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy. Porovnat algoritmické dovednosti přijelo do naší školy tentokrát 26 studentů z osmi škol Olomouckého kraje. Nejúspěšnější účastník Matyáš Karásek z CMG, ZŠ a MŠ v Prostějově dosáhl plný počet celkem 240 bodů a právem získal první cenu. Na druhém místě se umístil Daniel Skýpala z Gymnázia Olomouc – Hejčín a na třetím, žák ze stejné školy Jakub Ondroušek. Čtvrté místo obsadil Pavel Hampl z VOŠ a SPŠ Šumperk. A poslední páté oceněné místo vybojoval Jiří Kvapil opět z Gymnázia Olomouc – Hejčín. Naše nejúspěšnější studentka Tereza Zápotocká obsadila velmi pěkné 14. místo. Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci svých škol a čestný souboj, na který dohlížela odborná komise ve složení Pavlína Horáčková z Gymnázia Zábřeh, Ivana Matyášková z CMG, ZŠ a MŠ v Prostějově, Lenka Kundratová z VOŠ a SPŠ Šumperk, Jiří Šeiner z Gymnázia Hranice a koordinátor Bobříka informatiky za Olomoucký kraj Dagmar Kolářová ze stejné školy.