Adaptační kurz V2.A

[9. 09. 2020] | Uveřejnil: administrator

V neděli ráno 6. 9. se za vydatného deště vydala třída V2. A na svůj z jara odložený adaptační kurz. Cílem byl Camping Baldovec, ale ještě před tím se studenti zastavili v Laser aréně v Olomouci.

Pak již autobus mířil do Moravského krasu, krásného campingu v úchvatné přírodě s čistým vzduchem. Hned po obědě začala 1. část programu IDEAL, a to lanové aktivity. Ti studenti, kteří nevyhledávají výšky, se vydali na turistický pochod směr Holštejn, což je zřícenina hradu z dob husitských válek.

V pondělí 7. 9. pokračoval celý den program IDEAL, nejprve dopolední seznamování ve formě originálního představování, při němž se studenti pobavili. Pak probíhaly týmové hry – závody družstev, spletité úkoly s lanem atd. Odpoledne čekaly na studenty luky jak pro praváky, tak i pro leváky, ostrost svého zraku si ještě vyzkoušeli střelbou s železným prakem. A pak se blížilo vyvrcholení našeho kurzu, totiž horolezecká věž. Je jedinou celodřevěnou stavbou ve střední Evropě, jež se může pochlubit výškou 23 metrů. K dispozici jsme měli dvě jednodušší cvičné lezecké stěny s výškou 12 metrů a tři stěny s náročnější výškou 12 m a 20 m. V boční části věže si studenti vyzkoušeli odvahu, šikovnost při zdolávání 21 metrů vysoké opičí dráhy. Až na vrchol vyšplhali tři chlapci (Vít Bezděk, Daniel Havránek a Adam Vinklárek) a jedna dívka (Michaela Röderová) za mohutného povzbuzování spolužáků. Vrcholem pondělního dne byla jízda lanovkou: z výšky 16 metrů se někomu zatočila hlava, ale většina žáků si „výškový zážitek“ nenechala ujít. 140 metrů dlouhou jízdu si vyzkoušel i pedagogický doprovod za mohutné podpory studentstva.

V úterý 8. 9. nás čekal poslední bod programu – návštěva Sloupsko-Šošůvských jeskyní. Studentům se kurz velmi líbil a utužil jejich vzájemné vztahy.

Autor článku: Marie Vávrová

Aktuální informace pro žáky a zákonné zástupce

[3.12.2020]

Informace k organizaci prezenčního a distančního vzdělávání v týdnu od 7. 12. do 11. 12. 2020: prezenční vzdělávání: třídy V1.A, V2.A, V5.A,  V6.A, 3.A, 4.A – dle platného rozvrhu a suplování tělesná výchova: bez sportovní … pokračovat »