Adaptační kurz V2.A

[9. 09. 2020] | Uveřejnil: administrator

V neděli ráno 6. 9. se za vydatného deště vydala třída V2. A na svůj z jara odložený adaptační kurz. Cílem byl Camping Baldovec, ale ještě před tím se studenti zastavili v Laser aréně v Olomouci.

Pak již autobus mířil do Moravského krasu, krásného campingu v úchvatné přírodě s čistým vzduchem. Hned po obědě začala 1. část programu IDEAL, a to lanové aktivity. Ti studenti, kteří nevyhledávají výšky, se vydali na turistický pochod směr Holštejn, což je zřícenina hradu z dob husitských válek.

V pondělí 7. 9. pokračoval celý den program IDEAL, nejprve dopolední seznamování ve formě originálního představování, při němž se studenti pobavili. Pak probíhaly týmové hry – závody družstev, spletité úkoly s lanem atd. Odpoledne čekaly na studenty luky jak pro praváky, tak i pro leváky, ostrost svého zraku si ještě vyzkoušeli střelbou s železným prakem. A pak se blížilo vyvrcholení našeho kurzu, totiž horolezecká věž. Je jedinou celodřevěnou stavbou ve střední Evropě, jež se může pochlubit výškou 23 metrů. K dispozici jsme měli dvě jednodušší cvičné lezecké stěny s výškou 12 metrů a tři stěny s náročnější výškou 12 m a 20 m. V boční části věže si studenti vyzkoušeli odvahu, šikovnost při zdolávání 21 metrů vysoké opičí dráhy. Až na vrchol vyšplhali tři chlapci (Vít Bezděk, Daniel Havránek a Adam Vinklárek) a jedna dívka (Michaela Röderová) za mohutného povzbuzování spolužáků. Vrcholem pondělního dne byla jízda lanovkou: z výšky 16 metrů se někomu zatočila hlava, ale většina žáků si „výškový zážitek“ nenechala ujít. 140 metrů dlouhou jízdu si vyzkoušel i pedagogický doprovod za mohutné podpory studentstva.

V úterý 8. 9. nás čekal poslední bod programu – návštěva Sloupsko-Šošůvských jeskyní. Studentům se kurz velmi líbil a utužil jejich vzájemné vztahy.

Autor článku: Marie Vávrová

Sdílet článek na facebooku

Aktuality

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy

Exkurze Itálie

[14.09.2020]

Exkurze estetické výchovy – Itálie – (Ŕím) se přesouvá na jaro 2021.

Informace pro rodiče žáků školy

[11.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se třídní schůzky dne 16. 9. 2020 konat nebudou. Veškeré informace o organizaci školního roku 2020/ 2021 obdržíte formou e-mailu od příslušných třídních učitelů nejpozději … pokračovat »