V5.A na Ústavním soudě v Brně

[9. 02. 2020] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Ve čtvrtek 6. února 2020 se třída V5.A zúčastnila exkurze na Ústavní soud v Brně. Během asi hodinové prohlídky studenti viděli především hlavní sál zvaný Sněmovna. Poté jsme se usadili v místnosti, kde soudci Ústavního soudu vyhlašují nálezy. Zde jsme se dověděli mnoho informací o chodu této instituce a zároveň jsme měli možnost ukázat panu průvodci své znalosti. Ačkoliv naše první tipy na počet řešených problémů byly malinko nepřesné, nakonec jsme se dobrali správného závěru.

Po krátkém rozchodu jsme se vydali  domů. Přestože někteří měli tendenci nastoupit do vlaku směr Bratislava, byli včas zastaveni a nakonec jsme dojeli ve zdraví až do Hranic.

Kateřina Šnejdrlová

Mikulášský turnaj 2021

[5.12.2021]

Dne 3.12. proběhl na naší škole tradiční Mikulášský turnaj ve volejbalu. Utkání mezi jednotlivými týmy byly velmi vyrovnané a napínavé. Členové vítězného družstva se mohou po celý školní rok pyšnit titulem Mistr gymnázia. Za své … pokračovat »

Ples gymnázia – změna termínu

[4.12.2021]

Na základě nejasné situace okolo pořádání kulturních a společenských akcí se ruší tradiční maturitní ples, který se měl konat v sobotu 29. ledna 2022. Nový termín je stanoven na sobotu 26. března 2022.

Druhé místo v krajském kole Chemické olympiády

[3.12.2021]

V pátek 3.prosince se konalo Krajské kolo chemické olympiády kategorie A, na základě úspěšného řešení školního kola si zajistila postup Klára Pavelková ze třídy V6.A. Letošní 58. ročník byl realizován prezenční formou na Univerzitě Palackého … pokračovat »

PIŠKVORKY a 5. místo