Výměnný pobyt našich studentů ve Slovenských Konjicích

[20. 01. 2019] | Uveřejnil: administrator

V době od 13. 1. do 18. 1. 2019 se zúčastnilo šest studentů a dva učitelé naší školy výměnného pobytu ve Slovinsku ve Slovenských Konjicích. Ve stejném čase pobývalo v Konjicích i šest studentů a dva učitelé z chorvatské Opatije. Toto společné setkání studentů z Česka, Chorvatska a Slovinska s názvem „Od teorie k praxi“ bylo zaměřené na výrobu drobných předmětů pro připravovanou únikovou hru. Předměty si studenti nejdřív vytvořili v různých počítačových aplikacích a pak si je vyrobili v U-Labu pod odborným vedením slovinských učitelů. Pro výrobu použili laserový vypalovací stroj, 3-D tiskárnu a řezací plotr. V rámci výměny navštívili únikové hry a Muzeum 2. světové války v Mariboru. Své komunikační dovednosti rozvíjeli při zapojení do různých her, při účasti na společenském večeru, v řadě workshopů, při tvorbě evaluačních dotazníků a také při přípravě slovinských národních pokrmů. Pobyt byl velmi dobře připraven a studenti i učitelé si odtud odnesli nezapomenutelné zážitky.

Zvýšení ceny obědů

[14.05.2020]

Oznámení pro žáky a rodiče oznamujeme Vám, že Školní jídelna, tř. 1. máje 358, Hranice zvyšuje od 1. 6. 2020 ceny obědů takto: žáci 11 – 14 let                             26,- Kč žáci 15 let a více                          … pokračovat »

Online výstava studentských prací žáků Gymnázia Hranice 2020