Francouzštináři vyhráli soutěž ve zpěvu frankofonní písně

[25. 02. 2021] | Uveřejnil: Nikola Stodůlková

Naši francouzštináři rádi zpívají, a proto se každým rokem účastníme soutěže Concours de la chanson francophone.

Z důvodu nepříznivé epidemické situace se soutěž v březnu 2020 reálně neuskutečnila. Tým Alliance française Ostrava se nakonec rozhodl soutěž uspořádat on-line. Účastníci měli za úkol nahrát video se svou písní a poslat jej odborné porotě. Tohoto úkolu se zhostila pětice děvčat studujících francouzštinu na našem gymnáziu a v kategorii „Groupes – skupiny“ vybojovala krásné 1. místo.

Děvčatům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy ve francouzském jazyce.

Zpívaná píseň: Lenni Kim – Yolo

Účastníci soutěže: Kristýna Nováková, Marie Žeravíková, Julie Adámková, Lenka Nováková, Simona Hertlová

Diplôme Julie

Diplôme Lenka

Diplôme Simona

Diplôme Kristyna

Diplôme Marie

2. kolo volby povinně volitelných předmětů pro školní rok 2021/2022

[22.04.2021]

Odevzdání přihlášek k nepovinné maturitní zkoušce z ČJL a AJ třídním učitelům

[20.04.2021]

Uzavření hodnocení a absence žáků za 3. čtvrtletí školního roku 2020/2021 do 14.00 h

[12.04.2021]

Francouzštináři natočili video o Hranicích

[11.04.2021]

Francouzštináři ze třídy V4.A natočili krásné video o Hranicích nejen pro francouzsky mluvící turisty. Video je doplněno českými titulky. Velké poděkování patří Evě Vérostové, Adamovi Pospěchovi, Aničce Stuchlíkové a Adamovi Sedlákovi.