Vybavení školy

Areál školy a zabezpečení studentů

Gymnázium Hranice je umístěno takřka ve středu města, v dosahu městské hromadné dopravy, cca 20–25 minut chůze z hlavního vlakového i autobusového nádraží. Součástí areálu školy je vlastní budova školy a přístavba tělocvičny.

Stravování je zabezpečeno ve školní jídelně na tř. 1. máje nebo ve školní jídelně ZŠ Šromotovo náměstí (cca 5 minut chůze).

V současné době se ve škole nachází 16 učeben, z toho 3 odborné – chemie, fyzika, biologie. Dále 4 jazykové posluchárny, biologická a fyzikální laboratoř, kreslírna, učebna hudební výchovy, 2 tělocvičny, posilovna, učebna IVT a knihovna.

V lednu roku 2002 byla zahájena výuka tělesné výchovy v nové přístavbě moderně vybavené tělocvičny, studenti i zaměstnanci mohou využívat i nově zřízeného FIT-centra. Součástí přístavby tělocvičny jsou i dva kabinety (tělesné výchovy, výchovného poradce) a dvě nové učebny.

V roce 2006 byl realizován rozvod počítačové sítě do všech učeben a kabinetů, žáci tak mají možnost připojení k Internetu ve všech třídách a odborných učebnách, mohou také pracovat s nově pořízenou interaktivní tabulí.

Do budovy školy je zajištěn bezbariérový vstup.

Státní svátek

[28.09.2020]

Jednání hlavního výboru SRPG 15.00

[22.09.2020]

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy