Projekt SIPVZ

sipvz

Na Gymnáziu Hranice vznikl v roce 2005 zajímavý výukový materiál pro výuku zeměpisu, který se uskutečnil v rámci Státní informační politiky ve vzdělávání –

„Softwarová podpora výuky zeměpisu pro gymnázia, střední a vyšší odborné školy“. Jeho autory jsou Mgr. Ivo Macháček a Mgr. Dagmar Kolářová, kteří se zaměřili na tři základní okruhy:

• Země jako vesmírné těleso
  • Tvorba a ochrana krajiny ČR
  • Georeliéf

Přínosem celé práce je kolektivní pojetí, prezentace vlastních materiálů zaměřených na hranický region a zejména pak následná využitelnost v rámci výuky zeměpisu a povinně volitelných předmětů na hranickém gymnáziu. Je také příkladem, jak lze zpracovat jednu z oblastí, která bude i náplní školního vzdělávacího programu (v rámci RVPGV ) pro výuku zeměpisu. Jeho elektronické zpracování a umístění na olomouckém výukovém portále je zárukou toho, že se stane pro studenty a veřejnost možností k dalšímu prohloubení jejich znalostí.

Státní svátek

[28.09.2020]

Jednání hlavního výboru SRPG 15.00

[22.09.2020]

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy