Projekt SIPVZ

sipvz

Na Gymnáziu Hranice vznikl v roce 2005 zajímavý výukový materiál pro výuku zeměpisu, který se uskutečnil v rámci Státní informační politiky ve vzdělávání –

„Softwarová podpora výuky zeměpisu pro gymnázia, střední a vyšší odborné školy“. Jeho autory jsou Mgr. Ivo Macháček a Mgr. Dagmar Kolářová, kteří se zaměřili na tři základní okruhy:

• Země jako vesmírné těleso
  • Tvorba a ochrana krajiny ČR
  • Georeliéf

Přínosem celé práce je kolektivní pojetí, prezentace vlastních materiálů zaměřených na hranický region a zejména pak následná využitelnost v rámci výuky zeměpisu a povinně volitelných předmětů na hranickém gymnáziu. Je také příkladem, jak lze zpracovat jednu z oblastí, která bude i náplní školního vzdělávacího programu (v rámci RVPGV ) pro výuku zeměpisu. Jeho elektronické zpracování a umístění na olomouckém výukovém portále je zárukou toho, že se stane pro studenty a veřejnost možností k dalšímu prohloubení jejich znalostí.

Krajské kolo matematické olympiády kategorie C V3.A- zrušeno

[31.03.2020]