Projekt Témata v ŠVP

PROJEKT ZAČLEŇOVÁNÍ GLOBÁLNÍCH A MULTIKULTURNÍCH TÉMAT DO ŠVP NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH

Od ledna 2010 Agentura rozvojové a humanitární pomoci Olomouckého kraje (ARPOK) realizuje projekt Začleňování globálních a multikulturních témat do ŠVP na středních školách, jehož cílem je zvýšit kompetence pedagogů na SŠ k začleňování daných témat do výuky formou pravidelných konzultací s pedagogy. Zapojené školy mají možnost konzultovat změny v jejich ŠVP s konzultantem ARPOKu.

Jak bude projekt probíhat?

Pracovník ARPOKu bude od září roku 2010 úzce spolupracovat s Mgr. Nikolou Ižaríkovou a Mgr. Zuzanou Dočkalovou, nabízet jim různé materiály k začleňování daných témat do výuky, pomáhat jim připravovat např. projektové dny či jednotlivé aktivity do výuky, dále vyhledávat možné další zdroje pro zpestření výuky globálními a multikulturními tématy atd.

V rámci projektu má agentura prostředky na zakoupení knih do jejich knihovny, tyto knihy je potom možné zapůjčit i do naší školy a pomoci s přípravou konkrétních témat do hodin.

Konzultační činnost je pro naši školu poskytována bezplatně. Konzultace budou probíhat na naší škole v době času obou pedagogů.

Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva zahraničních věcí České republiky v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR

Informace pro přijaté žáky na Gymnázium Hranice ve školním roce 2020/2021.

[3.07.2020]

Ředitel školy sděluje nově přijatým žákům do 1. ročníku nižšího stupně víceletého gymnázia (třída V1.A) a do 1. ročníku čtyřletého gymnázia (třída 1.A), že po provedení volby druhého cizího jazyka a po vyhodnocení této volby … pokračovat »

Provoz kanceláře školy

[30.06.2020]