Projekt Témata v ŠVP

PROJEKT ZAČLEŇOVÁNÍ GLOBÁLNÍCH A MULTIKULTURNÍCH TÉMAT DO ŠVP NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH

Od ledna 2010 Agentura rozvojové a humanitární pomoci Olomouckého kraje (ARPOK) realizuje projekt Začleňování globálních a multikulturních témat do ŠVP na středních školách, jehož cílem je zvýšit kompetence pedagogů na SŠ k začleňování daných témat do výuky formou pravidelných konzultací s pedagogy. Zapojené školy mají možnost konzultovat změny v jejich ŠVP s konzultantem ARPOKu.

Jak bude projekt probíhat?

Pracovník ARPOKu bude od září roku 2010 úzce spolupracovat s Mgr. Nikolou Ižaríkovou a Mgr. Zuzanou Dočkalovou, nabízet jim různé materiály k začleňování daných témat do výuky, pomáhat jim připravovat např. projektové dny či jednotlivé aktivity do výuky, dále vyhledávat možné další zdroje pro zpestření výuky globálními a multikulturními tématy atd.

V rámci projektu má agentura prostředky na zakoupení knih do jejich knihovny, tyto knihy je potom možné zapůjčit i do naší školy a pomoci s přípravou konkrétních témat do hodin.

Konzultační činnost je pro naši školu poskytována bezplatně. Konzultace budou probíhat na naší škole v době času obou pedagogů.

Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva zahraničních věcí České republiky v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR

Státní svátek

[28.09.2020]

Jednání hlavního výboru SRPG 15.00

[22.09.2020]

21. 9. – 26. 9. Sportovně turistický kurz 3.A a V5.A – zrušen

[21.09.2020]

Ředitelství školy oznamuje, že vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci se sportovně turistický kurz pro třídy V5.A, 3.A nekoná.

Aktuální protiepidemická opatření

[17.09.2020]

Upozornění pro žáky a vyučující Gymnázia Hranice Z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od 18.9.2020 vyžadována povinnost nositi ochranu úst a nosu (rouška, ochranný štít) i během výukových hodin.   Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani PhDr. Radovan Langer ředitel školy