Člověk a svět práce

Člověk a svět práce – 1. ročník šestiletého studia
Vyučuje se 1 hodina týdně v 1. ročníku víceletého gymnázia

Tematické celky, kterými se ČSP zabývá:

Provoz a údržba domácnosti

• vlastní bydlení, jeho zařízení, provoz, údržba
  • rodinný rozpočet, vlastní rozpočet
  • hygienická a bezpečnostní pravidla v domácnosti

Příprava pokrmů

• potraviny
  • příprava pokrmů
  • národní kuchyně
  • stolování
  • vánoční tabule

Svět práce

• možnosti vzdělání
  • volba profese
  • orientace na trhu práce
  • podnikání

Pěstitelské práce

• ovoce, zelenina
  • okrasné rostliny
  • aranžování
  • léčivé rostliny

Práce s technickými materiály

• úloha techniky v lidském životě
  • technika a životní prostředí
  • tradice a řemeslo
Člověk a svět práce – maturitní ročník
Ve čtvrtém ročníku klasického gymnázia a v šestém ročníku víceletého gymnázia se vyučuje předmět Člověk a svět práce. Hodinová dotace činí 2 hodiny týdně. V posledních dvou letech proběhlo v rámci daného předmětu projektové vyučování , které přineslo obohacení a zatraktivnění výuky.

Cílem předmětu je vzdělat žáky v oblasti finanční gramotnosti, seznámit je se základními ekonomickými pojmy a vztahy, přispět k jejich orientaci na finančním trhu, zatraktivnit vlastní pracovní sílu na trhu práce a především preventivně poukázat na chyby při finančním rozhodování a jejich následky.

V rámci předmětu probíhá mnoho besed s odborníky a organizují se zajímavé exkurze do firem a institucí.

Bobřík informatiky – vyhodnocení

[22.11.2020]

V době 16. -20. 11. 2020 se žáci naší školy zapojili do internetové soutěže Bobřík informatiky. Soutěž se uskutečnila online a žáci soutěžili ve třech kategoriích Kadet, Junior a Senior. Do kategorie Kadet se zapojilo … pokračovat »

Matematický klokan 2020 – vyhodnocení