Hudební výchova

Motto:“ Hudba je způsob překonání samoty člověka. Je silou, která mu pomůže nalézt přátelství k sobě samému. Otevře mosty k pochopení druhých, ke společnosti, k lidstvu.“

„ Hudba je lékem na trápení duše.“

Úvod

Cílem hudební výchovy je vychovat kulturně vzdělaného mladého člověka, nepřehltit ho mnoha informacemi, nýbrž ukázat krásu hudebního díla a snažit se ho pochopit. Vést mladé lidi k lásce k hudbě, sborovému zpěvu, naučit je rozeznávat kvalitu od balastu a kýče. Pokusit se o komentovaný poslech hudebních děl vedený žákem formou rozboru poslechových skladeb ve spolupráci s učitelem. Zaměřit se a soustředit se na dílo, analyzovat ho, nebát se vyjádřit svůj názor, být tolerantní k názoru jiných.
Sledování kulturního dění v Hranicích a okolí, návštěva kulturních akcí – koncert, divadlo.

Vyučující
  • Mgr. Marie Vávrová
Učební plán

Čtyřleté studium

Typ studia 1. ročník 2. ročník 3. ročník 4. ročník
Hudební výchova 2 2 0 0

Šestileté studium

Typ studia 1. roč. 2. roč. 3. roč. 4. roč. 5. roč. 6. roč.
Estetická výchova – hudební 1 1 2 2 0 0
Učebnice

2. kolo volby povinně volitelných předmětů pro školní rok 2021/2022

[22.04.2021]

Odevzdání přihlášek k nepovinné maturitní zkoušce z ČJL a AJ třídním učitelům

[20.04.2021]

Uzavření hodnocení a absence žáků za 3. čtvrtletí školního roku 2020/2021 do 14.00 h

[12.04.2021]

Francouzštináři natočili video o Hranicích

[11.04.2021]

Francouzštináři ze třídy V4.A natočili krásné video o Hranicích nejen pro francouzsky mluvící turisty. Video je doplněno českými titulky. Velké poděkování patří Evě Vérostové, Adamovi Pospěchovi, Aničce Stuchlíkové a Adamovi Sedlákovi.