Vyslanci EP

Omlouváme se za přerušení odkazů na obrázky. K poškození odkazů došlo při přesunu webu na nové uložiště. Stránka bude opravena, jak jen to bude možné. Za pochopení děkujeme.

Naše škola Gymnázium Hranice se zapojila do projektu Školy – Vyslanci Evropského parlamentu 2021.

A ano, to jsme my! ⬇️

Vyslanci Evropského parlamentu Gymnázia Hranice
Cíl soutěže Vyslanci EP

Cílem této soutěže je neobvyklou formou přiblížit fungování Evropské unie. Plníme tedy úkoly od organizátorů, s přidáním vlastním inovativním nápadů. Tvoříme všemožný obsah o EU na sociálních sítích nebo domlouváme online přednášky se zajímavými hosty pro naše spolužáky.

Za tím vším stojí tým dvanácti studentů Gymnázia Hranice: Patrik Honeš, Filip Zimmermann, Tadeáš Vala, Klára Příkaská, Julie Poláková, Tomáš Stískal, Adam Sedlák, Vendula Kozáková, Klára Kandlerová, Matyáš Filler, Adam Pospěch, Václav Krčmář.

Naše webovky a sociální sítě

Zde najdete odkaz na naše vlastní webové stránky, kde píšeme informativní články o EU, o jejích ogánech a institucích, společně s významnými mezinárodními dny a svátky. -> EuroLike.cz

Příspěvky Vyslanců EP
Přednáška Euroskop – Příležitosti pro mladé v EU

Ve čtvrtek 29. dubna se naši studenti Gymnázia Hranice zúčastnili velmi zajímavé přednášky na téma „Příležitosti pro mladé v EU“.
Celou přednášku vedla Mgr. Lenka Fonioková z Eurocentra v Ostravě.

Hovořilo se především o možnostech studování, cestování a práce za finanční a organizační podpory Evropské unie. Každý z nás tím získal spoustu cenných informací do budoucna. Doufáme proto, že se příští schůzky zůčastní ještě více studentů.

Tuto aktivitu nám v rámci projektu Vyslanci EP 2021 zorganizoval jeden z vyslanců Tomáš Stískal a my mu tím moc děkujeme.

Krásnou prezentaci od paní Foniokové najdete ke stáhnutí zde: Příležitosti pro mladé v EU

Vznik Evropské unie

1. listopadu 1993 (Maastricht, Nizozemsko) si připomínáme vznik Evropské unie. Jaký má ale původ tahle významná organizace a kde leží samotné počátky EU? Odpovědi najdete v našem stručném historickém článku … pokračovat »