Překladatelská soutěž – univerzitní kolo

V pátek pátého ledna 2024 se čtyři naši studenti zúčastnili univerzitního kola Překladatelské soutěže na Filozofické fakultě UP v Olomouci, kde se celkem sešlo 259 studentů. Účastníci překládali dva texty, umělecký a populárně naučný, a to z angličtiny, němčiny, francouzštiny, nebo ruštiny.

Dva naši zástupci soutěžili v angličtině a dva v němčině. Přínosem konceptu této soutěže je nejen umožnit středoškolákům vyzkoušet si, jak (ne)snadné je pracovat s cizím a mateřským jazykem zároveň, ale také navazující akce, kterou pořadatelé organizují formou workshopů při vyhlášení výsledků, kde budou vyučující z fakulty prezentovat a komentovat vzorové překlady a časté chyby, kterých se studenti při překladu dopouštěli a diskutovat se studenty.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a těšíme se na zpětnou vazbu.