Projekt 3D Kraje ČR

Žáci třídy V2.A se zapojili do mezioborového projektu Kraje České republiky.  Studenti propojili své znalosti ze zeměpisu a počítačové grafiky v informatice. Žáci byli rozděleni do dvou skupin. První skupina rozvíjela kreativitu přípravou plakátků pro jednotlivé kraje a druhá skupina se zaměřila na tvorbu 3D modelů jednotlivých krajů, které pak žáci vytiskli na 3D tiskárně školy. Výsledný model vznikl spojením všech částí do jednotného celku. Žáci tak zajímavým způsobem zviditelnili členitost povrchu České republiky.

Do tvorby 3D modelů se zapojili: Zuzana Hlavačková, Kateřina Koláčková, Lukáš Konečný, Petr Král, Matyáš Kruták, Alžběta Lukášová, Muriel Roman Pavelka, Gabriela Poláková, Adéla Rumianová, Kryštof Stoklasa, Adéla Stupárková, Karolína Vytopilová, Aneta Zapletalová. Na realizaci plakátků se podíleli tito žáci: Klára Bartošíková, Ester Dombrovská, Denis Hlaváč, Viet Quoc Hoang , Barbora Komárková, Martin Kunc, Milan Michálek, Alexandra Pavelková, Nicol Satrapová, Anežka Terezie Sedláčková, Ruby Štěpánka Štainerová, Klára Šuláková, Michal Tomášek. Projekt byl řízen učiteli Petrou Bittalovou, Dagmar Kolářovou a Dušanem Rychnovským.