Školská rada

Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům a studentům, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy (školský zákon – Školská rada). Jako členové rady mohou být zvoleni zákonní zástupci nezletilých žáků, zletilí žáci a studenti.

Členové školské rady (zvolena 10. dubna 2012)

Veronika Zapatová
žák 753 01 Hranice, Zahradní 518
vedoucí odboru školství Olomouckého kraje 779 00 Olomouc, Ručilova 12

Členové školské rady (zvolena 18. října 2010)

Gabriela Kopáčiková
žák 753 01 Hranice, Struhlovsko 1214
vedoucí odboru školství Olomouckého kraje 779 00 Olomouc, Ručilova 12

Členové školské rady (zvolena 17. února 2009)

Petra Vašinová
žák 753 01 Hranice, Struhlovsko 1214
vedoucí odboru školství Olomouckého kraje 779 00 Olomouc, Ručilova 12

Členové školské rady (zvolena 8. prosince 2005)

Zákonný zástupce rodičů:
Mgr. Tomáš Světnický
vedoucí personálního oddělení SSI Schäffer, s. r. o., Hranice 753 61 Hranice IV – Drahouše, Nádražní 321
Zákonný zástupce studentů:
Daniel Krejčiřík
žák 753 01 Hranice, Na Hrázi 1732
učitel 753 01 Hranice, Olbrachtova 475
RNDr. Dana Kubešová
učitelka 753 01 Hranice, Havlíčkova 356
Josef Kaštovský
jednatel firmy Mijoka, s. r. o., Hranice 753 01 Hranice, Tyršova 1188
Ing. Miroslav Kutý
ředitel Střední lesnické školy Hranice, Jurikova 588 753 01 Hranice, Valšovice 42

Zápisy, dokumenty a listiny školské rady

Zákon o školské radě (ze dne 24. září 2004)

§ 167

1. Při základních, středních a vyšších odborných školách se zřizuje školská rada. Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům a studentům, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy. Pokud je součástí právnické osoby více těchto škol, je možné zřídit jednu školskou radu. Při vyšší odborné škole se školská rada zřizuje vždy samostatně.

2. Školskou radu zřizuje zřizovatel, který zároveň stanoví počet jejích členů a vydá její volební řád. Třetinu členů školské rady jmenuje zřizovatel, třetinu volí zákonní zástupci nezletilých žáků a zletilí žáci a studenti a třetinu volí pedagogičtí pracovníci dané školy. Členem školské rady nemůže být ředitel školy. Ve školách, které nejsou zřízeny státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí, plní úkoly zřizovatele podle věty první a druhé ředitel školy.

3. Týž člen školské rady nemůže být současně jmenován zřizovatelem, zvolen zákonnými zástupci nezletilých žáků a zletilými žáky a studenty nebo zvolen pedagogickými pracovníky školy.

4. Ředitel školy zajistí v souladu s volebním řádem řádné uskutečnění voleb do školské rady.

5. Nezvolí-li zákonní zástupci nezletilých žáků nebo zletilí žáci a studenti stanovený počet členů školské rady ani na základě opakované výzvy, jmenuje zbývající členy školské rady ředitel školy.

6. Funkční období členů školské rady je tři roky.

7. Školská rada zasedá nejméně dvakrát ročně; zasedání školské rady svolává její předseda, první zasedání školské rady svolává ředitel školy. Ředitel školy nebo jím pověřený zástupce je povinen zúčastnit se zasedání školské rady na vyzvání jejího předsedy. Školská rada na svém prvním zasedání stanoví svůj jednací řád a zvolí svého předsedu. K přijetí jednacího řádu se vyžaduje schválení nadpoloviční většinou všech členů školské rady.

§ 168

1. Školská rada:

• vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování
  • schvaluje výroční zprávu o činnosti školy
  • schvaluje školní řád, ve středních a vyšších odborných školách stipendijní řád, a navrhuje jejich změny
  • schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků v základních a středních školách
  • podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy
  • projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok, vyjadřuje se k rozboru hospodaření a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření
  • projednává inspekční zprávy České školní inspekce
  • podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy

2. Ředitel školy je povinen umožnit školské radě přístup k informacím o škole, zejména k dokumentaci školy. Informace chráněné podle zvláštních právních předpisů poskytne ředitel školy školské radě pouze za podmínek stanovených těmito zvláštními právními předpisy. Poskytování informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím tím není dotčeno.

3. O schválení dokumentů uvedených v odstavci 1. písm. b) až d) rozhodne školská rada do 1 měsíce od jejich předložení ředitelem školy. Pokud školská rada tento dokument neschválí, ředitel školy předloží dokument k novému projednání do 1 měsíce. Opakovaného projednání se účastní zřizovatel. Není-li dokument schválen ani při opakovaném projednání nebo pokud školská rada neprojedná dokumenty uvedené v odstavci 1. písm. b) až d) do 1 měsíce od jejich předložení ředitelem školy, rozhodne o dalším postupu bez zbytečného odkladu zřizovatel.

4. Ve školách, které nejsou zřízeny státem, krajem, obcí, nebo svazkem obcí, plní úkoly zřizovatele podle odstavce 3. ten, kdo ustanovil ředitele školy do funkce.

Cambridge first pretesting – doplňující informace

[1.09.2017]

Cambridge first pretesting se bude konat v pátek 1. září v 9.00 hod ve třídě V3.A. FIRST PRETESTING SCHEDULE AS OF SEPTEMBER 1ST 8:55 – 9:00 Admin of the day 9:00 – 9:30 Anchor Test … pokračovat »

Vydání vysvědčení