Okresní kolo Matematické olympiády

Ve dnech 25. – 26. 1. 2022 proběhlo okresní kolo Matematické olympiády, které kvůli situaci kolem COVIDU-19 proběhlo online přímo ve škole. Letos jsme měli zastoupení v kategoriích Z9, B a C. Do soutěže se zapojilo 6 hochů ze tříd V2.A, V3.A a V4.A. Protože byla třída V4.A v týdnu, kdy soutěž probíhala, na lyžařském kurzu, museli kluci v úterý dopoledne odložit lyže a vrhli se na řešení nelehkých matematických úloh. Překonání i této překážky se vyplatilo, protože Otakar Pikna v kategorii B vybojoval 3. místo a stal se úspěšným řešitelem. Stejného výsledku ve svých kategoriích dosáhli i Ondřej Burianec (kategorie C) a Albert Cibiček (kategorie Z9). Kategorie B a C jsou postupové, a tak budeme držet palce Ondrovi a Otovi v krajském kole.

Děkujeme všem studentům za účast v této matematické soutěži a blahopřejeme úspěšným řešitelům!