Žáci V3.A získali svou prací Průša 3D tiskárnu

Žáci Gymnázia Hranice se zapojili do projektu Průša pro školy, jehož cílem je zapojit do výuky 3D tisk a rozvíjet tak zábavnou formou kreativitu i technické myšlení žáků. V rámci projektu studenti třídy V3.A Kateřina Lukešová, Milan Mašlaň, Sára Michlíčková, Nela Nebeská, Barbora Odstrčilová, Viktorie Ponížilová, Michaela Röderová, Jan Skoupil, Tereza Šlajová, Felix Štajner, Eliška Vávrová, Adam Vinklárek, Leona Wolkerová, Emílie Zdarsová a Daniel Zdráhala vytvořili puzzle 3D modely sedmi historických map českých zemí, a to pod vedením paní Dagmar Kolářové, ve spolupráci s výtvarnicí Janou Segeťovou a učitelem dějepisu Markem Vašutem. Studenti vymodelovali mapy Velkomoravské říše, země za Václava II., za Přemysla Otakara II., za Karla IV., Rakouska-Uherska, První republiky a Protektorátu Čechy a Morava. V průběhu tvorby se naučili pracovat s aplikacemi pro 3D modelování a 3D tisk. Díky své práci získali pro školu Průša 3D tiskárnu zdarma.